Polévková lžíce hnojiva z bramborové slupky promění parapet v květinovou zahradu

                   

Přichází jaro a sním i ruku v ruce mnoho povinností kolem vašich rostlinek. Ty totiž po zimě potřebují správně nabudit a nastartovat. No a k tomu se nic nehodí více, než se správně přesadit a dopřát jim pořádnou bombu živin v podobě hnojiva. Dnes si řekneme, která domácí surovina vám k tomu dokonale pomůže a díky svým účinkům bude skvělou přírodní volbou pro zahnojení vašich rostlinek.

Bramborové slupky již nemusíte vyhazovat

Ač se to možná nezdá, bramborové slupky, které většina lidí běžně vyhazuje v sobě obsahují pestrou řadu vitamínů, minerálů a látek, které se skvěle budou hodit pro správné nastartování vašich rostlinek po zimě. Celá příprava je velmi jednoduchá a ušetří vám spoustu peněz, které byste v obchodě nechali za drahá hnojiva a podpůrné látky pro rostliny.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud se chystáte rostlinky přesadit či namnožit je pomocí odnoží a řízečků, je důležité vždy rostlině dopřát správnou porci hnojení, zálivky a sluníčka. Záleží samozřejmě také na konkrétních potřebách daného druhu rostlinky. Bramborové slupky se pro tento úkol hodí skvěle, protože obsahují vše, co budou kvítka potřebovat. Jedná se mimo jiné o draslík, hořčík, fluorid, zinek, fosfor, fluorid, celulózu a nejrůznější polysacharidy. Pusťme se tedy do toho!

iZdroj fotografie: Depositphotos

Návod na přípravu

Příprava je velmi jednoduchý, a tak ji zvládne i úplný začátečník. Bude vám stačit pouze obyčejná nádoba asi o objemu 0,5 l (záleží vždy na počtu rostlin). Tu naplníte až po okraj bramborovými slupkami a přilejete trošku vody. Celou směs poté necháte luhovat přibližně dva nebo tři dny na světlém a teplém místě. Nakonec přecedíte do větší nádoby a smícháte s vodou v poměru 1:3. Hotovým roztokem můžete zalít rostliny, nejlépe co nejblíže ke kořenům. Ty pak získají spoustu živin a vaše rostlinka bude krásně růst a kvést.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články