Pouhé dvě lžičky zeleného čaje probudí k životu jakoukoli květinu. Slouží jako domácí elixír růstu

                   

Pokud jste milovníky zeleného čaje, pravděpodobně víte, že jeho pravidelné pití pozitivně působí na vaše zdraví a správný chod vašeho metabolismu. Navíc ještě velmi dobře chutná. Další jeho výhodou však je, že nejenže dokáže dodat spoustu zdraví prospěšných látek vám a vašemu tělu, ale také vaším rostlinám. Vyzkoušejte tedy metodu hnojení zelným čajem a sami se přesvědčte o jeho pozitivních účincích na vaše květinové ratolesti.

Troška zeleného čaje

Zelený čaj je známý především pro své velmi pozitivní účinky na lidské zdraví, kdy jej účinně zbavuje škodlivých toxinů, podporuje správnou funkci metabolismu, snižuje ukládání tukových zásob a mnoho dalšího. Jeho výhodou je také příjemná a svěží chuť, která dokonale zažene žízeň. Mezi další klady se však může řadit také velmi dobrý vliv na rostliny. Obsahuje totiž řadu potřebných minerálů a vitamínů a půdu dokáže stejně jako lidské tělo, zbavit nežádoucích toxinů. Jak tedy správně na to?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Návod na použití

Návod na použití je velmi jednoduchý a nenáročný, zvládne ho tedy každý, včetně začátečníků. Prvním, velmi příjemným krokem je, užít si šálek vašeho oblíbeného zeleného čaje. Poté stačí vyjmout sáček s čajem a nechat ho na světlém místě proschnout.  Až budete mít hotovo, nezůstává nic jiného, než sáček rozstřihnout a jeho obsah nanést do půdy jednotlivých rostlin. To můžete provést buď jednoduše posypáním vrchní části půdy a následným zalitím, nebo jednotlivé části čaje opatrně vtlačit hlouběji do půdy, blíže ke kořenům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ať už to provedete tak, nebo tak, výsledek to bude mít stejný. Vaše rostliny zůstanou mnohem více svěží a energičtější, budou mít zdravější a pevnější kořeny a také celá rostlina bude už od prvního pohledu mnohem více vitální. Opakujte nejlépe jednou nebo dvakrát za měsíc a vaše rostlinky budou zdravé a krásné. Tato metoda skvěle funguje jako takové rostlinové S.O.S. Zelený čaj totiž dokáže vrátit do formy i povadlou rostlinu, takže to jednoduše vyzkoušejte, a sami se přesvědčíte o účincích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články