Rostliny, které podle feng shui naplní váš domov pozitivní energií

                   

O čínském učení feng shui jste již jistě slyšeli. Poslední dobou se toto učení začíná často promítat do zahradního designu. Feng shui se ale zabývá i rostlinami obecně. Dnes pro vás tak máme malý přehled rostlin, které je podle tohoto učení vhodné umístit do našich domovů, neboť náš byt či dům nejen zpříjemní a provoní, ale zároveň mu dodají pozitivní energii. Které rostliny to jsou?

Chryzantéma

Možná poněkud překvapivě je jednou z těchto rostlin chryzantéma, kterou máme spojenu zejména s podzimními měsíci a jejími krásnými barvami. Chryzantéma má ale podle učení feng shui výjimečnou schopnost snižovat množství negativní energie, toxinů a napětí ve svém okolí a zároveň čistit vzduch a podporovat dobrou náladu.

Jasmín

Rovněž jasmín má unikátní schopnost přitahovat pozitivní energii a také posilovat pozitivní vztahy. Jeho příjemná jemná vůně navíc působí na náš organismus, pomáhá k odstranění nahromaděného stresu a napětí a naopak navozuje pocit štěstí a harmonie. V domácnosti se jasmínu nejlépe daří na slunných jižních parapetech, neboť vyžaduje poměrně intenzivní světlo.

Bazalka a rozmarýn

Pozitivní energií mohou náš domov naplnit i dvě rostlinky, které známe zejména z použití v kuchyni – bazalka a rozmarýn. Podle feng shui obě bylinky náš domov skvěle provoní, vyčistí od škodlivých látek a toxinů, v souvislosti s tím tak následně zlepší naši náladu a odstraní případnou únavu. Rozmarýn a bazalku navíc samozřejmě můžeme využít při přípravě velkého množství pokrmů a v neposlední řadě byly prokázány také jejich pozitivní účinky na naše zdraví. Rozmarýn zlepšuje krevní oběh, bazalka je známá svými blahodárnými účinky na trávicí i nervovou soustavu.

Bambus

Poslední rostlinou, o které se zmíníme, je bambus, který podle učení feng shui z našich domovů umí odstranit nenávist a zároveň do nich přinést vitalitu a energii. Kromě toho je sama rostlina v Asii považována za jeden ze symbolů štěstí a prosperity.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články