Rostliny, které v noci aktivně emitují kyslík a podporují zdravý spánek. Bojují proti úzkosti a nespavosti

                   

Pokojové rostliny jsou stále obrovskou kyslíkovou bombou. Jako každý živý tvor, i rostliny žijí dýcháním. Během dne se emise oxidu uhličitého z rostliny snižují fotosyntézou. Ale v noci rostliny nemají dostatek slunečního světla pro fotosyntézu a místo toho se zvyšují produkce oxidu uhličitého.

Jen málo lidí ví, že některé rostliny emitují kyslík i v noci. To má uklidňující účinek na lidské tělo, snižuje úzkost, nervozitu a bojuje proti nespavosti.

Aloe vera

Aloe vera je bez nadsázky jedinečnou rostlinou, která by měla být v každém domě. Kromě toho, že díky své šťávě dokáže vyléčit téměř každý problém související s pokožkou a zdravím, je dobře známo, že tato rostlina vydává také hodně kyslíku v noci. Kromě toho je extrémně odolná a nevyžaduje žádné zvláštní zalévání a péči. Proto můžete v klidu naplnit celý dům květináči s aloe vera, abyste tuto rostlinu využili na maximum.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bazalka indická

Též bazalka posvátná, bazalka Tulsi či Tulasi. Konzumace listů bazalky má mnoho výhod, stojí za zmínku také obrovské výhody jejího aroma, které kolem sebe šíří. Listy Tulasi vyzařují velmi charakteristický zápach, který má příznivý účinek na lidský nervový systém. Vdechováním jeho aroma můžete snížit úzkost a nervozitu. Jinými slovy, Tulasi léčí a obnovuje naše nervové buňky. Když je čas na odpočinek po náročném dni, může být tato rostlina skutečným přírodním všelékem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ficus Benjamin

Mýty, které obklopují tuto rostlinu tvrdí, že duše mrtvých žijí mezi jejími listy. A vážně, výhonky tohoto fíkusu jsou hodně husté. Kromě toho, že jsou listy této rostliny silným zdrojem kyslíku, používají se také k léčbě cukrovky, prevenci zácpy a léčbě astmatu. Možné proto Buddha nejednou meditoval pod tímto stromem. Navíc vypadá nádherně a stane se příjemnou ozdobou vašeho interiéru. Neváhejte a kterou z těchto rostlin začleňte do své domácnosti. Zaručeně nebudete litovat, a to ze stránky vzhledu ani jejich vlastností.

iZdroj fotografie: Pixabay
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články