Speciální superfosfát dodá pokojovým rostlinám všechny potřebné živiny. Doma ho zvládnete připravit i vy

                   

S jarem přichází také řada nezbytných úkonů, které jsou důležité pro správnou starostlivost o zahradu, ale také o pokojové rostliny, na které nesmíme zapomenout. Dnes se proto zaměříme přímo na ně a na to, jaké nejlepší hnojivo je potřeba zvolit a na co si dát u hnojení dobrý pozor. Vaše pokojovky tak budou mít skvělý jarní start, takže budou krásně růst a prosperovat.

Jarní hnojení

Jarní starostlivost o rostlinky je velmi důležitá, vytváří totiž start do dalšího roku a taky má za úkol pečovat o rostlinky po dlouhé zimě. Důležité tedy je nic nepodcenit, ale také nic nepřehnat, abyste rostlince spíše neublížili. Důležité je tak správné umístění na sluníčko a pravidelná zálivka dle potřeb jednotlivých druhů rostlinek. Některé potřebují přímé sluníčko, jiné spíše jen rozptýlené sluneční paprsky nebo také polo stinné místo, na kterém jim bude nejlépe.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dalším důležitým krokem při jarní péči o rostlinky je také přesazování a hnojení. Přesazováním totiž získají rostliny správný prostor pro jejich kořeny a také si tím můžete vytvořit nové odnože a svou rostlinku si tak krásně namnožit. Aby však získaly kořeny, a tím i celá rostliny, dostatečný příjem živin, je důležité je správně pohnojit.

Postup hnojení

Pro pokojovky existuje velmi univerzální a jednoduchý přípravek na hnojení, který je k sehnání pod názvem superfosfát. Ten totiž obsahuje veškeré potřebné vitamíny, minerály a další látky, které jsou důležité pro správný vývoj a růst vaší rostlinky. Hnojiva však obecně bývají velmi silné, je proto potřeba je správně ředit, abyste rostlinám více neuškodili.

iZdroj fotografie: Unsplash

Konkrétně u tohoto přípravku bude ředění velmi nutné, ale nebojte, zvládne to i úplný začátečník. Stačí pouze smíchat jednu čajovou lžičku, což je asi 5 g, se třemi litry vody. Pro lepší a rychlejší rozpuštění se doporučuje teplá voda. Tímto roztokem pak už stačí jen zalévat rostlinky, a to zhruba každých 14 dnů na jaro a v létě, na podzim a v zimě stačí pouze jednou za měsíc hezky ke kořenům. Výsledkem bude krásná, vzrostlá a zdravá rostlinka, která vás bude bezpochyby těšit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články