Výhody minerální vody pro zdraví člověka jsou velmi široké. Především takový minerální horský pramen je dokonalý pro zdraví celého těla. Nabízí mnoho minerálních látek, které preventivně působí proti mnoha zdravotním neduhům či je dokonce léčí.
Ale věděli jste, že taková minerální voda má pozitivní vliv i na vaše pokojové rostliny? Zkuste je s touto vodou zalít a budete nadmíru spokojeni, ale pozor! Má to svá pravidla.
Jak minerální vodu využít na zalévání květin
O tom, že minerální voda bude dokonalá i pro zalévání rostlin je již jasné. Obohatí rostliny o chybějící minerální látky a rostlině se bude dařit. Rádi bychom ale upozornili, že minerální vody k zalévání nesmějí obsahovat plyny, jinak zahynou. Abyste tomuto neblahému vlivu zabránili, nechte lahev otevřenou nebo ji nalijte do sklenice a plyny vyprchají.
Jedině minerálka s minimem chloru
Pro výživu rostliny je nejvhodnější minerální voda s nízkým obsahem chloru. Taková blahodárná voda může nabídnout rostlině 20 druhů minerálních látek, ale i hořčík a draslík. A co je nejlepší? Tyto minerální látky jsou dostupné ve formě, která se dokonale dostane ke kořenům rostliny. Stačí, když minerální vodu nalijte do misky pod květináč.
Jak minerální vodu využít
Ještě bychom rádi upozornili, abyste do květin nelili pouze čistou minerální vodu, ale abyste ji smíchali s obyčejnou vodou. Pokud máte dešťovou vodu, bude to vůbec nejlepší. Pokud ale dešťovou vodu nemáte, nevadí. Bude stačit, když necháte odstát jeden litr kohoutkové vody a smícháte ji s 200 mililitry minerální vody. Tuto směs vod nechte odstát. Poté vodou pokojové teploty nezalévejte rostliny pravidelně, ale pouze jednou za měsíc, což jistě bude bohatě stačit. Díky minerální vodě bude rostlina rychleji růst a samozřejmě bude i bohatě kvést.