Stačí přidat tabletu z lékárničky do zálivky a vánoční kaktus bude sám od sebe přímo prahnout po růstu

                   

Klasický vánoční kaktus patří mezi oblíbené a poměrně nenáročné pokojové rostliny. Při dobré péči kvete klidně dvakrát do roka. Zpravidla jde o období na přelomu podzimu a zimy a dále během jara. Pokud mu dopřejete tu správnou péči, vykvete snad každý výhon a výsledkem bude opravdu dokonalá podívaná.

Výběr vhodného stanoviště a pravidelná zálivka

Prvním krokem pro rostoucí a správně prosperující vánoční kaktusy je výběr vhodného stanoviště. Vánoční kaktus má rád dostatek rozptýleného světla. Dobře bude prospívat například na západním okně. Naopak příliš nemusí silné slunce na jižní straně, kde by se mohly jeho zelené dužnaté články pálit. Dobře mohou prospívat i lehce schované za záclonou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je nesmírně důležité pamatovat také na správnou zálivku. Vánoční kaktus zalévejte až tehdy, když je substrát téměř suchý. Rozhodně by neměl stát dlouho ve vodě, aby nedošlo k uhnití kořenů. Na druhou stranu přeci jenom potřebuje trochu více vody v porovnání s jinými kaktusy. Jakmile dodržíte tyto základní požadavky, můžete se pustit do speciálního přihnojení.

Tajný trik s tabletou acylpyrinu

Pro další podporu kvetení můžete vyzkoušet i tajný trik mnoha zahradníku. Rozpusťte ve vodě jednu tabletu acylpyrinu a následně použijte jako zálivku. Poslouží to jako podpora samotného kvetení a také pro lepší vývoj nových článků. Tento způsob zálivky vyzkoušejte v období před plánovaným kvetením. To znamená koncem léta až začátkem podzimu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Způsob přihnojení s tabletou acylpyrinu můžete doplnit i klasickým hnojivem. Díky dostatečnému množství živin bude následující kvetení opravdu bohaté a hlavně jistě dlouho vydrží. Jakmile se na vánočním kaktusu objeví poupata, rozhodně ho nikam nepřesunujte, protože změna podmínek a stanoviště by mohla způsobit jejich opadání.  

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články