Strom peněz, aneb jak rostlinu znamení bohatství přimět hojně kvést

                   

Pravděpodobně každý z nás má v sobě kousek pověrčivosti. Někdo věří, že černá kočka na cestě přináší smůlu, někdo zase bedlivě sleduje každou pranostiku spojenou se změnou počasí a někdo věří, že rozkvetlý nefritový strom značí příval bohatství a zlepšení finanční situace. Inu, každý má to své a pokud zrovna vy bedlivě čekáte až váš stoletý strom krásně zakvete, máme pro vás několik rad, jak mu k tomu dopomoci. No a třeba se poté dočkáte i toho nárustu peněz.

Tlustice neboli strom peněz

Mnoho lidí má tuto okouzlující rostlinku doma, méně z nich ale možná tuší o pověrách, které se k tomuto malému stromku vážou. Nefritový strom, stoletý strom nebo strom peněz, to všechno jsou jména pro tlustici, která je podle jedné pověry hotovým magnetem pro bohatství v domě. Má to ale jeden drobný háček, musí totiž kvést.

iZdroj fotografie: Unsplash

Tato rostlinka je malá, nenáročná a na první pohled vskutku kouzelná. Má menší, mírně kulaté masité listy, ve kterých se hromadí veškeré živiny z celé rostliny. Tyto listy mohou připomínat mince, což může být jeden z důvodů, kterým získala svůj přídomek. Podle jiných pověr se bohatství domu měří podle toho, jak tlusté jsou právě tyto listy. Čím více jich tedy je a čím jsou silnější, tím větší bude bohatství rodiny, která ji vlastní.

Listy, které věští finanční budoucnost

Říká se, že podle stavu listů vaší tlustice poznáte, jaká finanční situace vaši rodinu čeká. Pokud lístky začnou znenadání opadávat, hnědnout nebo jinak přijdou k újmě, finanční situace u vás doma nebude zrovna přívětivá a nejspíše byste měli začít urychleně šetřit. Pokud se však stane to, že vaši rostlinku uvidíte kvést, můžete se těšit na finanční přilepšení, které vás nemine. Zda tomu věříte nebo ne, to je už na vás, my vám ale řekneme, jak vaší rostlince mírně napomoct k tomu, aby ukázala žádané květy.

iZdroj fotografie: Freepik

Správná starostlivost květy přináší

Ještě, než začnete jásat z návodu na květy stromu peněz je důležité si uvědomit jeden zásadní fakt. Tato rostlina kvete nejčastěji za podmínky, že je starší 5-10 let. Pokud tedy máte doma teprve „miminko“ tlustice, nejspíše vám pokvete stěží. Nuž ale, kdo si počká, ten se dočká. Důležité je, aby se rostlinka takového věku vůbec dožila, a i proto je lepší začít se správnou starostlivostí vlastně okamžitě.

Stromeček tlustice má velmi rád slunné místo, na kterém mu bude nejlépe. Podmínkou však je pravidelná zálivka, přibližně jednou za týden až 10 dnů. Pozor však na přelití, které by mohlo tuto rostlinku zahubit. Dalším důležitým faktorem pro prosperitu tlustice je také pravidelné hnojení, které můžete provádět například hnojivem pro kaktusy.

iZdroj fotografie: Unsplash

Další věcí, na které si tento stromeček potrpí, je pravidelné větrání místnosti, ve které je umístěn, nejčastěji v jarních a zimních měsících. Pokud mu začnou schnout lístky, raději je včas ostříhejte a strom tak bude mít energii pro tvorbu nových. Nakonec je ještě důležité pravidelně tlustici přesazovat, aby mohla tvořit dostatek nových a pevných kořenů, čímž bude lépe vyživovat celou rostlinku, která poté bude mít krásné velké a dužnaté listy, no a možná se dočkáte i nějakého toho kvítku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články