Univerzální přirozené hnojivo z droždí zajistí bohatý růst všech rostlin. Stačí správně smíchat tři suroviny

                   

Hlavně během vegetačního období a v čase před kvetením potřebují rostliny velké množství živin pro správné prospívání. Oblíbeným způsobem je přihnojování zálivkou. Tu je možné aplikovat na list nebo rovnou do půdy ke kořenům. Další velká volba spočívá při výběru konkrétního hnojiva. Chybu však jistě neuděláte, když zvolíte tento přírodní recept, který si hravě připravíte i doma a za nízkou cenu.

Co budete potřebovat pro výrobu domácího hnojiva?

  • 10 gramů droždí ideálně co nejvíce čerstvé
  • 1 lžíce cukru
  • 1 litr teplé vody

A proč tvoří hlavní složku právě droždí? Odpověď spočívá v mikroorganismech, které se z droždí dostanou do půdy, kde spustí důležité procesy pro uvolnění živin ke kořenům rostlin. Činností kvasinek dojde k mnoha dílčím reakcím, jejichž výsledkem je živé fungování půdy. Pro rostliny doplníte také vitamíny skupiny B a důležité fytohormony.

iZdroj fotografie: Pixabay

Postup přípravy domácího hnojiva

Příprava domácího hnojiva z droždí není nic složitého. Jednoduše smícháte všechny uvedené ingredience a necháte odstát alespoň 2 hodiny. Následně připravenou směs nařeďte do nádoby pro zalévání s obyčejnou vodou v poměru 1:5. V ideálním případě hnojivo rovnou celé spotřebujte pro zalití pokojových i venkovních rostlin.

iZdroj fotografie: Canva

Jak často hnojit pokojové rostliny?

Každá rostlina má jiné nároky na množství živin a správnou péči, což je naprosto v pořádku. Obecně se doporučuje zalévat s přídavkem hnojiva zhruba jednou za 14 dní. V době, kdy je hlavní čas vegetace a blíží se kvetení, což jsou typicky jarní a letní měsíce, můžete dávku hnojiva rozdělit i na týdenní bázi do pravidelné zálivky. Vhodné může být také střídání tohoto přírodního hnojiva z droždí s jiným druhem pro doplnění dalších živin.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články