Vánoční pokojovky dodají svátkům tu pravou atmosféru. Jak na to, aby kvetly v pravý čas?

                   

Čím si ozdobit sváteční stůl lépe než krásnou květinou, která si s sebou nese atmosféru Vánoc? Zpestřete si svátky nádhernými květy rostlin, jejichž období kvetení připadá právě na zimu. Jak je pěstovat, aby vám vykvetly právě kolem Vánoc?

Vánoční hvězda

Každému asi ihned přijde na mysl nejtypičtější vánoční rostlina – vánoční hvězda. Najdeme ji v barvách žluté, bílé či růžové, přesto však červená barva je tou nejklasičtější a nejoblíbenější. U vánoční hvězdy je především nutné začít přibližně dva měsíce před Vánoc se zakrýváním. To znamená, že ji na světle necháváme jen po dobu osmi hodin a poté ji pečlivě zakrýváme, aby k ní neproniklo ani umělé osvětlení. Díky tomu se její listy do Vánoc nádherně vybarví a rostlina bude skutečnou ozdobou. Vánoční hvězdě vyhovuje světlé stanoviště s teplotou kolem 18 °C a pravidelná zálivka odstátou vodou.

Hvězdník

Tyto majestátní rostliny jsou často díky svým velkým květům kalichovitého tvaru zaměňovány s liliemi. Za normálních okolností kvetou na jaře, ale právě v období kolem Vánoc je můžete koupit v některých květinářstvích či zahradnictvích. Když hvězdníky vykvetou, vydrží kvést i několik týdnů. Potřebuje velmi světlé stanoviště a bohatou pravidelnou zálivku. Nezapomeňte také pravidelně hnojit, ideálně hnojivem s vyšším obsahem draslíku.

Vánoční kaktus

Tato rostlinka není kaktus, jak jej běžně známe a chápeme. Tato krásná pokojovka stejně jako její sourozenec velikonoční kaktus pochází z deštných pralesů Střední a Jižní Ameriky, a proto potřebuje pro správný růst a kvetení poněkud jiné podmínky než většina běžných kaktusů. Na léto je vhodné kaktusy přenést do chladnější a tmavší místnosti. Jakmile se blíží Vánoce, přeneste je na teplé a světlé místo, a tím aktivujete proces kvetení. Také začněte intenzivněji hnojit a zalévat. Těšit se pak můžete na skvělé výsledky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články