Zálivka rostlin z cibulové vody, která nudný parapet promění v pohádkovou oázu květin

                   

Pokojové rostlinky, stejně jako všechno živé, vyžadují určitou péči a každá z nich má své nároky jak na zálivku a intenzitu slunečního světla, tak i na hnojení. U hnojení je velmi důležité, aby bylo rostlinkám podáváno tehdy kdy má a v rovnoměrných dávkách. Příliš malé množství by totiž nemuselo rostlince předat potřebné živiny a velké množství by naopak mohlo vaší pokojovce uškodit tím, že jí to agresivně spálí kořeny a poškodí ji. Přírodní hnojiva jsou proto vždy lepší volbou a dnes pro vás proto máme návod na jedno velmi jednoduché hnojení, které vás svou účinností překvapí.

iZdroj fotografie: Unsplash

Cibulová voda dělá zázraky

Možná jste už slyšeli, že cibulové slupky obsahují řadu důležitých vitamínů, minerálů a fytoncidů. Také ale stopové prvky mědi, fosforu, hořčíku a draslíku. Pro člověka je cibulová slupka sice malinko nepoživatelná, pro rostlinky bude ale naprosto ideální. Dopřeje jim totiž přesně to, co potřebují ke správné tvorbě bohatého kořenového balu a k vývoji celé rostliny a květů. Organické kyseliny a minerální soli obsažené v cibulových slupkách navíc také podporují obranyschopnost rostlinky před různými nemocemi nebo škůdci. Jak tedy na to?

iZdroj fotografie: Unsplash
Zdroj fotografie: Depositphotos

Potřebovat budete pouze cibuli, nádobu a vodu, kterou běžně pro své rostlinky používáte. Ať už se jedná o dešťovou vodu, nebo odstátou vodu z kohoutku, nalijte ji do nádoby, do které ještě přidáte několik cibulových slupek. Nádobu uzavřete a necháte několik dní odstát. Poté máte hotovo a vytvořili jste vitamínovou bombu pro vaše rostliny. Používejte přibližně jednou nebo dvakrát do měsíce tak, že rostlinku hezky zalijete, co nejblíže ke kořenům. Sami poté uvidíte, jak se jí bude dařit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články