Zázračné hnojivo pro všechny pokojové rostliny. Stačí jedna lžička a porostou jako divé

                   

Stejně jako venkovní, tak i pokojové rostliny potřebují hnojit. Volbou správného přípravku zajistíte, že budou pokojové květiny krásné a zdravé po celý rok.

Mnoho lidí, kteří mají doma pokojové rostliny, dělají jednu zásadní chybu – nehnojí je. Myslí si totiž, že rostlinám vevnitř stačí pouze sluníčko a pravidelná zálivka. Opak je však pravdou a také pokojové rostliny potřebují pravidelné hnojení, aby byly zdravé a dobře rostly. S hnojením je však potřeba zacházet velmi opatrně, aby se rostlinkám spíše víc neublížilo. Proto si dnes představíme univerzální hnojivo vhodné pro všechny pokojovky a vysvětlíme si jeho správné použití.

Síran draselný

Tento prostředek je vhodný, dokonce téměř nutný ke správné hladině draslíku v zemině rostlin. Díky tomu rostliny vyváří bohatý kořenový základ, jsou dostatečně vyživené a krásně tedy rostou a kvetou. Nejlépe je zahnojovat rostlinky pravidelně, zvláště v období jara, kdy dochází k přesazování, tvorbě nových odnoží a jinému rozmnožování pokojových rostlin. Zajistíte tím také to, že se nově odsazené rostlince bude dařit. Pokud to spojíte se správnými podmínkami, které má konkrétní druh rostliny mít, máte vyhráno.

iZdroj fotografie: Pexels
Zdroj fotografie: Pexels

Návod na použití

Síran draselný je koncentrované hnojivo s obsahem draslíku 50 %. Obvykle je k sehnání v tekuté nebo také pevné podobě, takže záleží na vaší preferenci. Pokud se chystáte rostliny přesazovat, připravte si speciální hnojící směs, vytvořenou z 3-5 ml síranu draselného smíchaného s jedním litrem vody. Ke stejnému množství vody můžete též použít 1 čajovou lžičku strouhané verze pevného síranu.

iZdroj fotografie: Unsplash

Až budete mít rostlinky rozsazené a připravené na další rok, stačí jednoduše nalít několik mililitrů tohoto roztoku k jejich kořenům. Zajistíte jim tak dostatečný přísun živin a nemusíte se bát, že by po přesazení strádaly. Postup hnojení roztokem síranu draselného můžete opakovat každý měsíc nebo dva dle potřeby a vždy ve stejném množství. Mezitím je rostlince důležité zajistit pravidelnou zálivku a sluneční světlo dle potřeb daného druhu. Můžete se tak těšit na krásné vzrostlé a bujně kvetoucí pokojové rostliny, které vám budou dělat jenom radost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články