5 jednoduchých tipů, jak rychle a jednoduše umýt okna

                   

I vy patříte do skupiny lidí, kteří mytí oken přímo nesnášejí? Možná je to proto, že to neděláte správně. V následujícím článku vám poradíme, jak rychle a jednoduše umyjete okna a to zcela bez námahy. Vždyť nakonec, přesvědčte se sami.

Mytí novinami skutečně funguje

Už naše babičky věděli, co je fakt dobré. Řeč je o starých novinách či papírových ručnících. Výhodou je, že při mytí nezanechávají žádné nitky ani jemné chloupky. Kromě toho výborně sají vodu, díky čemuž je leštění nejen pohodlné, ale také mimořádně účinné. Při čištění oken novinami však dejte pozor na okenní rámy a kliky. Barva z novin je totiž může zašpinit.

Myjete okna přípravkem na nádobí? Nedělejte to!

I vy používáte na mytí oken běžný přípravek na nádobí? Tak to děláte obrovskou chybu. Tento způsob se sice může jevit jako ten nejlevnější, ale nedosáhnete s ním zrovna požadovaný výsledek. Tyto přípravky totiž mohou zapříčinit to, že na vašich oknech zanechají mastný film. Pro excelentní výsledek proto určitě použijte  čistič oken. Kvalitní prostředek na čištění oken vám práci nejen zjednoduší, ale také ušetří drahocenný čas. Ať sáhnete po jakékoliv značce, důležité je, aby obsahoval látku zvanou Tensid. Díky ní totiž dešťová voda steče z oken rychleji a nestihne na nich zaschnout.

i

Náš TIP: Chcete si zakoupit kvalitní čistič na okna? Tak pak vám pomůže online drogerie myAustria.cz, kde na vás kromě kvalitního přípravku na okna, čeká i množství dalších prostředků na úklid přímo z Rakouska a Německa. Však přesvědčte se sami, drogerie eshop myAustria je tu pro vás.

Pryžová stěrka je nutnost

Při koupi stěrky se vám šetření nemusí zrovna vyplatit. V případě, že si zakoupíte kvalitní stěrku, která je pružná a rovná zároveň, bude mytí oken mnohem jednodušší. Správné používání stěrky přitom rozhodně není žádná věda, tento postup je však velmi rychlý a efektivní.

I počasí je důležité

Rozhodli jste se, že nastal ideální čas na mytí oken? Tak se ještě na chvilku zastavte. Věděli jste, že při mytí oken je mimořádně důležité i právě aktuální počasí? Přesně tak. Naše rada zní, nikdy nemyjte okna, když je venku příliš horko nebo příliš pálí slunce. Proč je tomu tak? Voda na skle totiž schne mnohem rychleji, důsledkem čehož vám na oknech mohou zůstat skvrny.

Teplá nebo horká?

Ano, domníváte se správně. I teplota vody je důležitá. Ta by přitom neměla být příliš horká, ale zároveň ani ledová – snižuje se tak totiž účinnost čisticích prostředků. Za ideální teplotu se považuje teplota 30 stupňů.

Tak co, poradili jsme vám? Věříme, že ano. Mytí oken díky naším užitečným radám není žádná věda a zabere vám doslova pár minut. Souhlasíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články