Betonová přírodní dlažba je ideální i na zahrádky našich chalup

                   

Nechce se vám na chalupě dávat prostor betonu? Milujete každý kousek starého dřeva, každý kámen, který se válí někde v rohu zahrady? Proč ne?! Ale základ chalupářské zahrady by měl být založen bezúdržbově. A k tomu rozhodně nestačí kupa kamení ani smrkové desky z místní pily. Kdo nechce každoročně natírat vše ze dřeva na zahradě, a i tak s nevalným výsledkem, kdo si nechce zamořovat zahrádku různými nátěrovými hmotami a aplikacemi proti houbám a škůdcům ve dřevě, ten musí zvažovat, jak dřevo v zahradě nahradit.

Vsaďte na dřevo z pohledového betonu

Řešením je přírodní dlažba a další betonové prvky. Její životnost je výrazně delší než co se týče českého smrku, který se pro dřevěné prvky v zahradě používá. Je též levnější než tropické dřevo a kompozitní materiály pro zahradu z plastu a dřevěných pilin. Přitom betonová dlažba může být skutečně k nerozeznání od přírodního dřeva či kamene.

i

Presbeton nabízí hned tři zdařilé řady typu dlažba dekor dřeva. Nejrozsáhlejší co do produktů v řadě je BARK. Rada se nabízí ve třech odstínech a součástí je desková dlažba, pražce, schody, obrubníky, dokonce květináče a další součásti. Dlažba dekor dřeva – to jsou i řady WOODY a TOGO. Tato dlažba imitace dřeva nabízí především plošné dlažební prvky hodící se na terasy a do okolí zahradních jezírek.

Betonová dlažba však spolehlivě nahradí i přírodní kámen

Presbeton prodává betonové dlažby, které vypadají jako břidlice, žula, travertin i další přírodní kameny. Umožňují snadnější pokládku než přírodní kámen, jsou levnější, spolehlivě impregnované proti nasákavosti vodou i špíně (organické i anorganické). Plánujete třeba stavbu bazénu? Zvolte kolem něj přírodní betonovou dlažbu. Travertin dlažba VERTO má nejen dlažební formáty, ale též obruby bazénů. Kromě toho můžete VERTO ukončující kámen využít na dokonalé oddělení trávníku od dláždění. Vaše údržba zahrádky bude opět snazší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články