Chcete si postavit terasu na zahradě? Poradíme vám, na co nezapomenout

                   

V první řadě je nezbytné zvážit materiál, ovšem většinou se jedná o dřevo. Sáhněte však po takovém, které vydrží dlouhá léta, abyste se nemuseli do renovace pouštět po třech letech znovu. V následujících řádcích vám prozradíme, jak realizace takové terasy vůbec probíhá.

Venkovní terasa nevyžaduje příliš času, navíc šikovný kutil zvládne všechny kroky sám. Stačí se držet několika základních pravidel, pořídit si vhodné nářadí i nástroje jako distanční podložky a pustit se do práce.

Terasa není nic náročného

Připravte prostor pro terasu. Vykopejte jámu hlubokou zhruba 15 centimetrů, abyste vytvořili podklad ze štěrku. Vyrovnáte tím i terén. Podklad udusejte, a potom se pusťte do zatloukání dřevěných hranolů. Ujistěte se, že jsou všechny hranoly ve stejné výšce, aby byla terasa dokonale rovná. Používejte vodováhu.

Jestliže není podklad stoprocentně rovný, přijdou vám vhod ještě takzvané rektifikační terče. Vzhledem k tomu, že dorovnají povrch, prodlouží samotnou životnost terasy. Vytvoří se totiž mezera mezi podkladem a dřevěnými hranoly, přes kterou pak pravidelně odtéká voda.

Dřevěné desky rozmístěte a položte tak, aby vám vznikla pěkná terasa. Důležité je ponechat mezi jednotlivými deskami mezeru, protože dřevo jako takové neustále pracuje. Při montáži vám nesmí chybět nerezové vruty, s nimiž zajistíte, aby byla konstrukce pevně spojená.

Kde koupit příslušenství pro terasu?

Pokud hledáte internetový obchod, odkud byste objednali všechny potřebné pomůcky na realizaci terasy, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Gardina.cz. Jedná se o internetový obchod zaměřený výhradně na zahradní terasy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články