Chystáte se na rekonstrukci bytu? Pomohou vám slevové kupóny

                   

Rekonstrukce bytu je časově i finančně náročný projekt, jehož plánování a přípravě je třeba věnovat množství času a pozornosti. Čeká na vás při tom mnoho rozhodnutí, které si budete muset důkladně promyslet a spočítat všechny náklady. Abychom vám pomohli stisknout výdaje na minimum, připravili jsme pro vás několik tipů, které vám dokážou ušetřit nejednu korunu.

Jak na rekonstrukci kuchyně

Při plánování rekonstrukce kuchyně bude třeba nejprve rozhodnout, zda ji budete předělávat jen částečně nebo investujete i do nových rozvodů. Při výměně elektroinstalace navrhněte také počet zásuvek a jejich rozmístění. Důležitým bodem je osvětlení. Kromě hlavního stropního svítidla budete potřebovat i doplňkové osvětlení pracovní desky. Myslete také na odvětrávání par z vaření. Vašemu návrhu pak vodárny, plynaři či elektrikáři přizpůsobí vedení jednotlivých rozvodů. Nezapomeňte na dveře a podlahu. Nenastal už čas pro jejich výměnu?

Návrh kuchyňské linky

Kuchyňskou linku si můžete koupit už hotovou nebo si ji necháte vyrobit na míru. Konkrétní řešení bude záviset na dispozičního řešení místnosti, jejích rozměrů i dostupnosti vhodných modelů na trhu. Pokud máte jedinečné představy, jistě bude lepším řešením kuchyňská linka na míru. Budete si tak moci sami vybrat barvu dvířek a skříněk, jejich hloubku a výšku, rozmístění spotřebičů a materiál pracovní desky. Výhodou řešení na míru je možnost využití výšky místnosti od podlahy až po strop, což oceníte zejména v malém bytě s nedostatkem úložného prostoru.

Náš tip: Novou kuchyňskou linku, ale i nábytek a doplňky do jiných místností, si určitě vyberete v obchodě Sconto. Potřebujete ušetřit? Potom využijte Sconto slevový kód.

Rekonstrukce koupelny

Přestože koupelna patří k nejmenším místnostem v bytě, i při jejím rekonstrukci je třeba myslet na estetickou a funkční stránku zároveň. Ještě předtím, než se pustíte do bouracích prací, si promyslete, co vám na současném stavu vyhovuje a co ne. I renovace koupelny bude potřebovat podrobné plánování prací jednotlivých profesí, jako jsou zedníci, vodárny či obkladači.

i

Při návrhu jednotlivých prvků budete zejména v malých panelákových prostorách potřebovat trošku kreativity. Například místo vany si můžete vybrat sprchový kout, který ušetří prostor. I pračka se sušičkou může ušetřit na podlahové ploše, pokud si vyberete modely, které se dají položit na sebe. Zůstane vám tak více místa na koupelnové skříňky, věšáky na ručníky či doplňkový radiátor. Myslete i na osvětlení. Jen hlavní svítidlo v koupelně nestačí. Doplňte ho proto minimálně o osvětlení zrcadla. Pokud si rádi užíváte lázeň, světla můžete využít i na vytvoření příjemné relaxační atmosféry.

Náš tip: Vše pro novou koupelnu, kuchyň, dveře, obklady i dlažby naleznete v obchodě Siko. Kromě toho můžete v tomto obchodě využít i profesionální služby, například přípravu návrhu kuchyně a koupelny. A k tomu všemu vás v obchodě čeká i výhodná Siko sleva.

Renovujete celý byt?

Pokud na vás čeká kompletní rekonstrukce celého bytu, při každé místnosti postupujte podobně. Začněte naplánováním nových rozvodů, výměnou oken a podlahy. Pokud se chystáte bourat příčky, nezapomeňte na statický posudek a změny nahlaste na stavební úřad. Při větších zásazích budete potřebovat stavební povolení.

Promyslete si také takové detaily, jako je rozmístění zásuvek a svítidel. Nejlépe uděláte, když si byt předem představíte už i s nábytkem. Netroufáte si na to? Neváhejte se obrátit na interiérového designéra, který vám připraví 3D návrh na míru přesně podle vašich představ.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články