Do předsíně a do chodby patří běhoun

Běhouny jsou koberce, které rozhodně nepatří jen do zámeckých chodeb. I v dnešní době nachází široké uplatnění. Pro předsíně, vstupní haly a chodby našich domů a větších bytů se naopak jedná o to nejlepší možné řešení.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Běhouny pro každou příležitost

Běhounů, tedy dlouhých koberců, které tlumí náraz nohou o tvrdou podlahu a zateplují jinak chladně působící prostory hal a chodeb, je na dnešním trhu celá řada. Rozměrově dobře zapadnou i do míst, kde je místnost netypicky tvarovaná a hodí se nejen do klasických dlouhých chodeb. 

Šíře běhounů je totiž sice většinou pevně daná (nejčastěji se vyrábí v rozměrech 60, 80, 90 a 100 centimetrů), délku je však možné libovolně měnit podle vlastních představ. V případě potřeby je samozřejmě pořídit i běhouny vyloženě netypické. Z jednotlivých prvků je potom možné vytvořit jakýkoliv tvar a pokrýt i tu nejneobvyklejší plochu.

Běhouny na vstupu 

Běhouny chrání podlahy před nanesením nečistot do ostatních místností, navíc i dobře izolují nohy od studené podlahy. Na okrajích bývají pevně obšité a přichyceny jsou ve většině případů protiskluzovou vrstvou. V případě, že jí koberce nemají, je možné přikoupit protiskluzový povrch, napevno je uchytit na okrajích apod. Běhouny mívají navíc dobrou tvarovou paměť což jej také udržuje na místě.

Design běhounů by měl vždy barevně ladit s nábytkem i odstínem podlahových krytin. Díky hladkému povrchu a krátkému vlasu koberce se běhouny snadno udržují. Má vynikající akustické vlastnosti, které ocení nejen vaši sousedi. Po běhounu můžete třeba běhat a slyšet nebude nic. 

Opticky udržuje vaši místnost stále pěkně upravenou. Běhoun je odolný proti poškození i proti nárazům. Běhouny ze syntetiky, polyamidu a polypropylenu jsou potom nejen odolné, ale navíc i cenově velmi výhodné. Běhouny plní navíc i funkci jisté ochrany proti uklouznutí malých dětí. Běhoun zkrátka patří i do dnešních interiérů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články