Krásná a praktická podlaha na balkon

                   

Jakmile opadnou poslední mrazivé dny a sluníčko nabere na síle, není se čemu divit, že nás to táhne ven. Pokud již nyní přemýšlíte, jak si zvelebit terasu, či jen menší balkon v paneláku, vezměte to hezky od podlahy. Máme pro vás ukázku rychlého a levného podlahového řešení v podobě plastové dlažby, které vám dopřeje tu pravou pohodičku.

Venkovní dlažba na mnoho let

Trendem posledních let jsou zámkové plastové dlaždice na balkónech. Viděli jste je už? Instalaci zvládnete klidně i v pátek po práci, či v sobotu dopoledne. Nepotřebujete speciální nářadí, lepidla, šroubky, ani tmely. Dokonce ani řemeslníka. Pevný zámkový systém do sebe snadno zapadne. A dlažbu položíte na ten původní podklad. Za zmínku stojí také snadné rozebrání podlahy, hodí se tedy i do pronájmů, kde máte při vystěhování vrátit vše do původního stavu.

Můžete si vybrat z nepřeberného množství dekorů, povrchů i barev, které nevyblednou. Bude jednoduché si sladit venkovní prostor s barvou fasády, nebo venkovním nábytkem. Pokud patříte mezi milovníky dřevěné krytiny, ale trápí vás zašednutí, nebo třísky, které dřevo po čase pouští, pak vězte, že vás plastová alternativa může mile překvapit.

Do nové odolné podlahy se vám neprotlačí důlky od balkonového nábytku, nepoškrábou drápky domácích mazlíčků a když to řekneme na rovinu, snadno očistíte i nemilé holubí pozdravy. Jednotlivé díly nemusíte časem ani natírat, ani brousit.
Perforovaný povrch přináší i výhody vysychání. Po dešti voda zteče do mezer, kde vyschne, nic vám nebude tlít a plesnivět pod dlažbou. Za sucha spáry snadno vysajete vysavačem.

Záporné body tomuto typu dlažby může přinášet jen to, že se jedná o plast. A ne každý je příznivcem. Proto ikdyž byste volili jiný podlahový materiál, obzvláště na nekrytý a nezasklený balkon, pamatujte na jeho odolnost vůči UV záření, snadnou údržbu a váhu, která zbytečně nezatíží konstrukci.

i

Jak se vyznat v plastových podlahách?

Ačkoliv je to někdy na oko těžko rozeznatelné, ne všechny plastové dlaždice můžete použít i venku. Pod širé nebe i do dílny jsou přizpůsobené podlahy z polypropylenu, zkratka PP. Jsou konstrukčně přizpůsobeny tomu, aby nevybledly, nerozměkly se na slunci a neměnily tvar, zároveň toho hodně vydrží. Oproti tomu podlahy z čistého nebo recyklovaného PVC nejsou vhodné do exteriéru. PVC se rádo při výkyvech teplot roztahuje a smršťuje. Ovšem v interiéru má své pevné místo, třeba jako podlaha do garáže.

Ddlažba na balkon v dekoru dřeva, kamene i jednobarevná

Se zárukou 5 let si můžete vyzkoušet třeba švédskou venkovní dlažbu Mosolut Hestra. Tato plastová podlaha se vyrábí buď v jednobarevných odstínech, v provedení dřevodekoru a kamene. Snadno si balkon vyladíte do svého vkusu. Máte rádi hygge styl? Nebojte se zvolit si dubové provedení, nebo tmavě šedé odstíny. A ani mnohdy kontroverzní černá podlaha vás nebude pálit do nohou ani v létě, protože nepohlcuje teplo.

Cena za kus u této podlahy se pohybuje od 50 Kč, takže klasická paneláková lodžie vás vyjde téměř na pár korun.

Novinkou na českém trhu je také francouzským šarmem oplývající trojcípá dlažba Mosolut Prismatik, se zárukou 20 let. Tato kolekce nabízí neotřelou kolekci odstínů a její provedení umožňuje vytvářet designové vzory i praktické instalace. Cena za kus je od 180 Kč.

Na oba typy této podlahy můžete položit i koberce, které na balkónech vytváří útulné prostředí, ale doporučujeme je volit spíše ve formě běhounů a menších dílců, které snadno uklidíte i vyperete i vysušíte. Neboť velkoplošný koberec na nezaskleném balkoně by vám mohl přidat vrásky na čele.

U všech těchto podlah je možné si objednat vzorky a vyladit si tak balkón podle svých představ.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články