Pálené tašky, nebo plechová střecha? Co si vybrat?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stavíte dům, nebo renovujete střechu a přemýšlíte jakou krytinu vybrat? Každá má své plusy i mínusy a záleží na vás, co vám bude více vyhovovat. Mrkněte se na to, co říká odborník s letitými zkušenostmi.

STAV-INVEST – expert na střechy

Pokud sháníte co nejvíce informací o střechách, pak je zapotřebí se obrátit na někoho, kdo má letité zkušenosti. A tím je společnost STAV-INVEST, kterou již v roce 1992 založil Ing. Vratislav Kroc starší. Tehdy měl podporu německé firmy Dachdecker-Einkauf Süd eG, takže začínal s dispozicemi pokročilé společnosti v zahraničí. Jeho společnost o jednom člověku v menší kanceláři v Praze se postupně rozrostla na respektovanou firmu o 60 zaměstnancích na čtyřech pobočkách. Právě oni vám jsou k dispozici ve sféře specializovaného prodeje střešních krytin a dalších materiálů. Poradí, vysvětlí, prozradí různé vychytávky. Jak sami ve společnosti říkají: „Máme ideální velikost firmy – jsme dost velcí na to, abychom měli čas sledovat aktuální trendy, a dost malí na to, abychom se pořád všichni znali.“ A to je podstatné, protože právě tak získá každý klient maximální péči.

Na jakou střešní krytinu vsadit – plech nebo střešní tašky?

V dnešní době jsou trendem střešní tašky i plech. Druhý jmenovaný materiál vás možná překvapí, protože v minulosti platit za hlučný, rezivějící a ne moc odolný prvek. To se ale mění. Dnešní moderní technologie uměly vytesat z plechu úspěšnou konkurencí právě taškám. Záleží na vás, jaké máte požadavky a co se bude hodit na váš dům. Potenciální souboj těchto krytin si vzala na paškál právě firma na blogu, kde si klade otázku: Na jakou střešní krytinu vsadit – plech nebo střešní tašky? Tašky jsou tradiční, v památkových zónách vám ani jinou krytinu nepovolí. Jde ovšem většinou o dražší komponenty. Plech je moderní, odolný, dnes má i různé barevné odstíny, snadno se aplikuje, proto je i levnější. Jen nemá tak ušlechtilý vzhled jako tašky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články