Pořiďte si kompostér, a proměňte tak bioodpad z vaší domácnosti v kvalitní hnojivo snadno a rychle

Nemáte rádi zbytečné plýtvání, zajímáte se o třídění odpadu a záleží vám na životním prostředí?

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Pak by se součástí vaší domácnosti měl zaručeně stát kvalitní a praktický kompostér. Proč byste si ho k sobě na zahradu měli také pořídit a jak vybrat takový, který vám bude sloužit desítky let? 

Naučte se efektivně, snadno a rychle zpracovávat veškerý bioodpad z vaší domácnosti, a navíc díky tomu získejte kvalitní substrát, jenž posune pěstování rostlin i zeleniny na novou úroveň. Pořiďte si kompostér a uvidíte, že se pro vás třídění bioodpadu stane hračkou. 

Kvalitní hnojivo snadno a rychle

S bioodpadem, jako jsou zbytky ovoce a zeleniny, slupky, skořápky, jadřince a pecky, čajové sáčky či zvadlé květiny, se každý z nás setkává několikrát denně. Kam ovšem tento odpad neustále dávat? Jestliže si pořídíte kompostér, veškerých podobných zbytků se zbavíte skutečně efektivně, a navíc je tak využijete k dobrému účelu. 

i

Uvnitř kompostéru totiž vznikají stejné procesy jako ty, které běžně probíhají v půdě. Veškerý biologický odpad se proto přirozeně rozloží a vznikne poctivý přírodní substrát, který skvěle využijete při zahradničení. Kompostér navíc procesy značně urychlí, takže zeminu získáte skutečně velmi rychle.

Jak vybrat správný kompostér? 

Pokud se tedy rozhodnete si nový kompostér pořídit, vyberte si takový, jenž vám bude sloužit několik let. Kompostéry by měly být vyrobeny z kvalitního materiálu a měly by vynikat odolností a dlouhou výdrží. Ideálně by také měly disponovat provzdušňovacími otvory, které podporují tlení odpadu. Takovýto kompostér vám pak opravdu vydrží skutečně dlouho.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články