Střecha na doživotí? Jedině plechová!

                   

Střecha patří mezi nejdůležitější komponenty domu. Může být plochá či šikmá, zateplená či nezateplená (v rámci energetických úspor rozhodně doporučujeme zateplenou) a z celé řady materiálů. Jeho výběr rozhodně neuspěchejte. A také se nedoporučuje jako hlavní kritérium zvolit cenu. Levná a nekvalitní krytina se vám ve výsledku velmi prodraží.

Proč hliníková krytina?

Sháníte střechu, o kterou se nebudete muset moc starat? Střechu, která vám bude dlouho a dobře sloužit. A spolu s vámi i vašim potomkům? V tom případě pro vás hliníková střešní krytina bude přímo ideální.

Bezúdržbový, lehký a stálobarevný

Hliníková střecha vyniká hned několika přednostmi. Hliník je v první řadě velmi lehkým materiálem, což umožňuje její instalaci v podstatě na všechny tvary střech a typy budov včetně dřevostaveb, jejichž konstrukce by těžkou střešní krytinu, jako jsou třeba betonové tašky, neunesla. Samotná pokládka je navíc rychlá a méně pracná, což se samozřejmě odráží i na její ceně.

Profilovaná, nebo falcovaná?

Slitiny hliníku také dobře odolávají teplotě, vodě a drsným klimatologickým podmínkám. Proto jsou ideální volbou i do hor. Další jejich výhodou je stálobarevnost. Hliníkovou střešní krytinu budete mít po desítky let stále jako novou. A jakou zvolit? Líbila by se vám tradiční profilovaná plechová střecha ve tvaru skládaných tašek? Nebo spíše drážkovaná neboli falcovaná hliníková krytina? Obě možnosti jsou možné.

Nejenom střecha

Hliník je ale možné použít i na ostatní části domu. V portfoliu renomované společnosti PREFA Aluminiumprodukte, která s tímto materiálem pracuje již 75 let, najdete i velmi odolné a na pohled velmi působivé hliníkové fasády. Z designového hlediska jsou naprosto impozantní její přechody střechy do fasády. Sháníte-li zkrátka materiál, který vám bude dobře a dlouho sloužit, a dům obleče do luxusního hávu, plechová střecha a fasáda PREFA rozhodně bude správnou volbou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články