Terasu postavíte i v zimě. Nachystejte si terasová prkna

Možná jste již na zahradě vše zazimovali a až do jara se chystáte nic nedělat. Litujete, že jste nestihli zrealizovat některé plány – třeba dokončit stavbu terasy.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nedělejte chybu! Neodkládejte tyto práce až na jaro. Moderní pokládka dlažby či terasových prken se dá zrealizovat i v zimě. Řadu prací na zahradě odkládáme na jaro. Tím se ale odsoudíme k tomu, že mnohé z naplánovaných věcí pak nestihneme. Jaro přichází rychle.

Jarních prací na zahradě je až až. Čekají nás různé opravy po zimě, do toho je zapotřebí zejména sázet, ošetřovat stromy, velice rychle je nutné nastartovat sekačku na trávu. Stavbu rodinou vysněné terasy pak opět posouváme, nebo se vleče. Být připraveni na novou sezónu znamená mít možnost si s prvními jarními paprsky slunce sednout na terasu a náležte si je vychutnat. Tak pojďte na to! Ještě to zvládnete.

Jak položit na terase dlažbu rychle třeba i v zimě?

Rozhodně dlažbu nelepte tradičním způsobem. Nejde jen o to, že ji pokládáte v zimě, a problém mohou způsobit nízké teploty při pokládce. Lepená dlažba je v exteriéru vždy problematickou, přestože si ji zakoupíte kvalitní a mrazuvzdornou. Voda si nakonec najde prasklinku či skulinku, dostane se pod dlažbu, a ta praská. Pro venkovní pokládku jsou naopak skvělé terče pod dlažbu. Dlažba se s jejich pomocí pokládá nasucho. Nevzhledný beton na terase tak dokážete vydláždit za malou chvilku, bez různých pomůcek, navíc s perfektní odolností mrazu.

Podobné terče se prodávají i pod terasová prkna, ale pozor, od těch pod dlažbu se liší. Kupte si tedy ty správné. Nabízí je specialista na terasy – Gardina.sk. Velkou výhodou této suché pokládky pomocí terasových terčů je i fakt, že pomocí rektifikačních terčů terasu snadno správně vyspádujete i vyřešíte případné nerovnosti podkladu. Vše na sucho, bez betonu, bez lepidel, klidně v zimě. A svépomocí, protože na tuto práci si rozhodně nemusíte volat řemeslníky.

Chcete raději terasu ze dřeva?

I v tomto případě vám pomohou v Gardina.cz. E-shop nabízí rovněž příslušenství ke stavbě dřevěné terasy. Jeho správným výběrem zcela zásadně prodloužíme životnost dřeva v exteriéru. Terasová prkna je nutné montovat pomocí správně zvolených terasových skrutek. Snadnou montáž a odolnost vůči vodě poskytnou terasové distanční podložky, gumové podložky, rektifikační terče i textilie pod terasu. Firma taktéž prodává terasové oleje pro ošetření dřeva v exteriéru. Pusťte se do stavby terasy svépomocí. S příslušenstvím od Gardina.cz je to velice snadné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články