Tipy na podzim plný pohody na chalupě

Nemůžete se už dočkat podzimu? Teploty atakující třicítku nejsou nic pro vás a mnohem víc si užíváte procházky spadaným listím, posezení u krbu a podzim strávený na chalupě?

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Co vše byste měli před příchodem podzimu stihnout, aby byl váš pobyt na chatě či chalupě dokonale relaxační?

Jak zařídit chalupu na příjemný podzimní pobyt?

Pokud je vaše chalupa nezateplená a při každém příjezdu ji musíte nejprve vytopit, aby se v ní dalo pobývat, je pro vás investice do kvalitní matrace na chatu a teplých přikrývek nutností. Teploty v interiéru takových chalup totiž mohou klesnout až k 10 °C. Neriskujte nastydnutí a před pobytem se ujistěte, že máte kvalitní zateplené deky a povlečení. Samozřejmě si do zavazadla přibalte i dostatek teplého oblečení, budete ho potřebovat.

iZdroj fotografie: Shutterstock

Užijte si pohodlí a obklopte se dřevem

Chalupy a chaty by měly být hlavně útulné a poskytnout ideální podmínky pro relax a odpočinek od městského života. Proto je vhodné umístit do jejich interiéru co nejvíce dřeva. Ať už se jedná o obložení stěn, nábytek nebo podlahy. Dřevo je zkrátka s chalupami a chatami neodmyslitelně spjato. To samé platí o bavlně a lnu. Právě tyto materiály si totiž s pobytem na chalupě automaticky spojujeme.

Aby se vám na chalupě spalo jako v bavlnce

Pro příjemný pobyt na chalupě je vhodné pořídit si pružinové matrace, popřípadě vsadit na pěnové. Výhody pružinových matrací spočívají v tom, že mají dlouhou životnost, vysokou nosnost a skvělou prodyšnost, na rozdíl od pěnové matrace se ale pružinová nehodí na polohovatelný rošt. Pokud hledáte matraci na chalupu, která bude vhodná pro seniory a osoby trpící bolestmi zad, vsaďte na matraci pěnovou. 

K výhodám pěnových matrací totiž patří to, že se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla. Optimální rozměr matrace na chatu přizpůsobte velikosti prostoru, který máte k dispozici. V žádném případě ale výběr matrace a postele na chalupu nepodceňujte. Zbytečně byste se připravili o pohodlí.

iZdroj fotografie: Shutterstock

Vychytávky na chatu pro příjemný podzimní pobyt

Aby byl váš podzimní pobyt na chatě ideální, podnikněte několik drobných úprav. Jednou z nich by mělo být natažení plachty nad venkovním posezením. Podzimní počasí totiž může být nevyzpytatelné. Díky plachtě budete chráněni před případnými přeháňkami a budete si moci užívat pobytu na čerstvém vzduchu a posilnit tak svou imunitu. Zároveň si připravte zásobu dřeva do praktického zásobníku. Ten položte co nejblíže krbu či kamnům, abyste pro dřevo nemuseli chodit ven.

iZdroj fotografie: Shutterstock

Příprava zahrady na zimu snadno a rychle

Jelikož váš čeká příprava zahrady na zimu, ušetřete si práci a k péči o trávník si pořiďte robotickou sekačku. Té přenecháte starost o sekání trávy a v klidu se budete moci věnovat zazimování záhonků a vnitřku chalupy.

iZdroj fotografie: Shutterstock

Jak trávit podzimní večery na chalupě? Vyhraďte si jeden pouze na úklid

Jakmile zapadne slunce a vy se uchýlíte do chalupy, můžete jeden večer zasvětit úklidu. Chata by totiž neměla sloužit jako odkladiště věcí, které již nepotřebujete. Rozlučte se se vším nepotřebným haraburdím. Vybavení na chalupu sice nemusí být úplně nové, ale s nefunkčními předměty se rozlučte. To samé platí o nábytku na chalupu. Pokud již není v nejlepším stavu, dopřejte mu nový kabát. Díky úklidu interiéru a vytřídění věcí, co již nepotřebujete a akorát vám zabírají místo, získáte prostor pro nové dekorace na chatu.

Užívejte si ničím nerušený podzimní pobyt na chalupě a zkombinujte ho s přípravou jejího vnitřku i okolí na zimu. Proberte se haraburdím, a to nepotřebné bez milosti vyhoďte. Zároveň investujte do kvalitní postele, matrace, přikrývek i polštářů. Tak si zajistíte, že pobyty na chatě budou opravdu relaxační a odpočinkové.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články