V čem zahradničit? Při práci v zahradě oceníte pracovní oblečení i speciální pomůcky

Léto je oblíbeným obdobím snad každého zahrádkáře. Konečně jsou totiž patrné hodiny usilovné práce a zahrada hraje všemi barvami, ve vzduchu se vznáší příjemná vůně květin a včeličky spokojeně poletují od květu ke květu.

                   

Co ale může práci každému zahrádkáři usnadnit a zpříjemnit? Vhodné pracovní oblečení a další pomůcky. Přinášíme vám tipy na nezbytné vybavení každého zahrádkáře.

Pracovní košile je stylová, praktická a pohodlná

Při zakleknutí do záhonu a několikahodinové práci každý milovník zahradničení ocení oděv, co bude pohodlný, perfektně padnoucí, praktický a vyrobený z pružného a odolného materiálu. Všechny tyto vlastnosti mají pracovní košile. Díky praktickým kapsám si do nich můžete uschovat nejnutnější vybavení, rukávy přizpůsobit venkovní teplotě, a ještě navíc vypadat i stylově.

Bez pracovních rukavic se neobejdete

Jaká pomůcka je při zahradničení zcela nezbytná? Kvalitní pracovní rukavice. Díky nim totiž budou ruce chráněné před trny a dalšími nástrahami, které se mohou v záhonech schovávat. Speciální pracovní rukavice určené na zahradu bývají zpravidla opatřeny protiskluzovou úpravou, ale jsou i prodyšné. Během práce v zahradě tak neriskujete žádná zranění rukou. Zároveň budete mít v prstech potřebný cit a nebudou se vám potit dlaně.

Myslete na svá kolena a poskytněte jim pohodlí

Při hodinách strávených v kleku nad záhonem mohou trpět vaše kolena. Předcházejte bolesti kolen tím, že si do svého vybavení pořídíte také kvalitní pracovní kalhoty. Ideálně takové, které budou mít zpevněnou právě oblast v okolí kolen. Nebude-li to dostatečné, vsaďte na praktické klekátko, které je přenosné, ale hlavně vypolstrované.

Užívejte si svůj pobyt v zahradě naplno a v maximálním pohodlí. Pořiďte si praktické pracovní košile, rukavice i kalhoty.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články