Víte, jakou si vybrat? Sortiment je opravdu široký. Stačí se podívat

Udírna má v České republice nezastupitelné místo, protože česká populace si zamilovala nejen uzené pokrmy, ale i uzení jako takové.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V minulosti se používaly klasické zděné i dřevěné varianty na dřevo, ovšem v současné době jsou k dostání propracované modely s mnoha praktickými funkcemi.

Uzení je zkrátka způsob úpravy masa, sýrů, ryb, ale také zeleniny, ba dokonce i ořechů. Stejně tak se jedná o konzervaci pomocí kouře, který potravinám propůjčuje specifickou chuť a ojedinělé aroma.

Elektrická udírna

V posledních několika letech se do popředí prodírá především elektrická zahradní udírna, a to hned z několika důvodů. Zajistí vám pohodlí, které je zkrátka nevyčíslitelné. Snadno si nastavíte přesnou teplotu, kterou digitální udírna na elektřinu udrží po celou dobu. Obsluhu zvládne i začátečník.

Vzhledem k tomu, že nedochází k hoření, ale pouze se zahřívá topivo, jedná se o bezpečné uzení masa i dalších potravin, neboť nehrozí vznícení.

Přenosné a rybářské udírny

V případě, že často chodíte na ryby nebo jezdíte na chatu, přijde vám vhod přenosná udírna. Jak už samotný název napovídá, vezmete si ji kdekoliv. Rozměry jsou kompaktní a hmotnost je co nejvíce minimalizovaná. Počítejte však s tím, že kapacita u takové udírny je omezená.

Izolované udírny

Jestliže plánujete uzení po celý rok, sáhněte po izolovaném provedení z nerezové oceli. Samotný materiál je zárukou dlouhé životnosti. Jako topivo se používají dřeva, štěpka a piliny.

Prosklené udírny

Pokud je pro vás důležitý i design, který dokonale zapadne do prostředí zahrady či zahradní kuchyně, nadchne vás prosklená udírna. Prosklení je kalené a můžete sledovat, jak se vaše pokrmy konzervují kouřem.

Tak neváhejte a podívejte se na pestré produktové portfolio v e-shopu Udirny.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články