Doživotní vyhnání mravenců díky ověřeným způsobům z příručky lidových postupů. Žádná předražená chemie není potřeba

                   

Pokud vás trápí problémy s mravenci, pak se naučte je ze zahrady vypudit s pomocí osvědčených lidových způsobů. Opravdu na tom není nic složitého a poradíte si jen s ingrediencemi, které najdete ve spíži. Musíte se připravit jen na to, že půjde o několikadenní proces. Jestliže však vytrváte, pak budete slavit úspěch.

1. Křída na mravence

Docela obyčejná křída působí proti mravencům opravdu dobře. Stačí ji rozemlít a nasypat před každý mravenčí vchod, který na zahradě najdete. Mravenci tuto ingredienci příliš rádi nemají, takže pokud vytrváte, rychle se odstěhují. A nezáleží na tom, o jakou křídu půjde.

2. Citrony působí rychle

Citronová kůra voní tak silně, že spolehlivě přehluší všechny mravenčí stopy. V případě, že mravenci žijí třeba v altánu, vám pomůže i omytí stěn a podlah trochou citronové šťávy. Jde o další prostředek, který tento hmyz opravdu nemá rád.

3. Pomeranče proti mravencům

Tyto citrusy fungují podobně jako citron a svým aroma jednoduše přehlušují feromony na cestičkách mravenců. A totéž lze v zásadě říct i o limetce nebo třeba grepu, ty se však většinou nevyskytují v domácnosti tak často, takže se o nich v souvislosti s bojem proti mravencům nemluví. Nejlepší je použít nasekanou čerstvou kůru z pomeranče a nasypat ji na mravenčí cestičky, ale skvěle vám poslouží i ta sušená.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

4. Pepř zažene mravence

Opravdu dobře vám poslouží i obyčejný černý pepř, nebo třeba mleté chilli papričky. Jednoduše si z obojího připravte roztok, přelijte ho do rozprašovače a postříkejte všechny mravence, kteří se nacházejí na nežádoucích místech. A nezapomeňte tímto způsobem „ošetřit“ také všechny jejich hlavní vchody a cesty do mraveniště.

5. Sůl na mravence

Mravenci po kontaktu s ní na rozdíl od slimáků neumírají, ale nemají ji moc rádi. Takže sůl je třeba nasypat do všech děr, prasklin v omítce apod., jimiž může tento škodlivý hmyz cestovat. Solný roztok ve spreji vám pak pomůže ošetřit i nedostupná místa.

6. Ocet z bílého vína

A jak připravit tento prostředek? Jednoduše smíchejte stejné díly vody a octa, přidejte pár kapek vhodného esenciálního oleje (třeba tea tree oil) – a touto směsí potřete všechny povrchy, po nichž mravenci po vaší zahradě cestují. A pro všechny případy touto směsí vystříkejte i všechny praskliny a štěrbiny.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

7. Skořice a hřebíček proti mravencům

Vsadit můžete i na oblíbené aromatické druhy koření. Rozdrťte je na prášek a posypte s nimi cestičky mravenců. Jejich silná vůně odežene tento otravný hmyz opravdu pořádně daleko. A ještě lepší účinnost získáte, když do prášku přidáte pár kapek esenciálního oleje z čajovníku.

8. Máta vyžene mravence

Bohatá vůně máty odežene jakýkoli hmyz, a to samozřejmě včetně mravenců. Ale nejúčinnější není v čerstvé formě, ale v podobě koncentrovaného esenciálního oleje. Bude vám stačit 10 kapek na 200 mililitrů vody. Poté tímto roztokem postříkejte nebo polijte všechna místa, kde jste viděli mravence.

Jak se škůdci bojujete vy?

Podívejte se také na to, jak odstranit mravence z ovocných stromů a zabránit výskytu mšic. U videa si nezapomeňte zapnout titulky
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články