Jak rychle vybělit košili v hrnci pomocí citronu. Za málo peněz hodně muziky

                   

Košile mají v našem šatníku obvykle funkci reprezentativní. Vypadají zkrátka a dobře poměrně formálně, a to i ve chvíli, kdy je obléknete k džínám nebo k sukni. Jakmile na nich ovšem začne pracovat nekompromisní zub času, o tuto svou výhodu rychle přijdou. A jak se proti tomu bránit? Pomůže vám docela obyčejný citron.

Bělení oblečení citronovou šťávou

Celý trik je vlastně velmi jednoduchý. Budete potřebovat jen:

  • dostatečně velký hrnec,
  • vodu,
  • citron.

A jak na to? Do hrnce napusťte vodu a dejte ji vařit. Musí jí být tolik, aby se do ní košile mohla zcela ponořit. Samozřejmě lze bělit i více kusů oblečení zároveň. Nakrájejte citron na silnější plátky a až voda začne vřít, jednoduše do ní vložte košili a následně i citron. Jakmile voda opět začne vřít, nastavte na kuchyňské minutce 5 minut a čekejte.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

V momentě, kdy potřebný čas uběhne, hrnec odstavte z plotny a nechte ho vychladnout. Teprve poté oblečení vyperte jako obvykle. Uvidíte, že po vytažení z pračky budou nejenom košile mnohem bělejší a zářivější než dřív. Celý efekt ještě podpoříte tím, když je necháte uschnout na sluníčku. I to má totiž přímo vynikající bělicí schopnosti.

Další použití citronu v domácnosti

Ale nemusíte se omezovat jen na praní prádla. Nezapomínejte na to, že citron může mít i mnohé další účinky, a to především na naše zdraví. Může vám například pomoci proti depresi a úzkostným záchvatům. A jak to funguje? Jeho vůně totiž vytváří pozitivní atmosféru v místnosti. Když si ho položíte vedle postele, budete se divit. Ze všeho nejdříve seřízněte horní část jednoho citronu a postavte ho na talíř.

iZdroj fotografie: Pixabay

Následně vezměte ostrý nůž a nakrájejte horní část ovoce tak, abyste díly úplně neoddělili. Citron vložte do misky, tu umístěte vedle postele a nechte vůni dělat svou práci. A aby byl tento trik ještě účinnější, jednoduše položte misku s nakrájeným citronem do každého rohu místnosti. Vdechování citrusové vůně pak jako bonus může stimulovat i vaši duševní aktivitu a podpořit vás v koncentraci.

Proč pít citronovou šťávu

Ale aby toho nebylo málo, je vhodné citrony rovněž pravidelně konzumovat. Jsou totiž plné zdravých fytonutrientů. Proto je dobré začít ráno vypitím sklenice vlažné vody, do níž jste přidali citronovou šťávu. Tento trik vám může pomoci zlepšit vaši pokožku tím, že nastartuje čištění vašeho těla od toxinů. Navíc stimuluje hubnutí, protože vám dodává pocit sytosti a způsobuje, že trávíte jídlo rychleji.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

A nezapomínejte ani na ústní hygienu. Díky kyselinám, které citron obsahuje, totiž ničí bakterie způsobující zubní kaz a zápach z úst. Používejte však pouze ředěnou citronovou šťávu, jinak si můžete naleptat sklovinu zubů. Pokud si s ní vypláchnete ústa, postará se o všechny zbytky jídla i nevábnou vůni z úst.

Na jaké použití citronu v domácnosti nedáte dopustit vy?

Za málo peněz hodně úklidu – vyzkoušejte domácí čistič, který připravíte za pouhou jednu minutu
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články