Bělení prádla nikdy nebylo snadnější. Pomůže univerzální přísada z kuchyně

                   

Jedlá soda je velkým pomocníkem nejen při úklidu koupelny, ale také se používá při přípravě těst, v přípravcích pro péči nebo jako prací roztok. Tato levná přísada by měla být součástí každé domácnosti, protože je univerzální.

Jedlou sodou k bílému oblečení

Jedlá soda funguje skvěle také jako bělidlo. S její pomocí můžete dodat bělost starému oblečení, odstraní také skvrny od usazenin a vodního kamene. Pomůže také při úklidu koupelnových dlaždiček.

Kromě sody můžete na úklid koupelny použít také zubní pastu. Smíchejte vodu, sodu a pastu a rozetřete ji na místa, která jsou znečištěná. Počkejte, až směs zaschne a odstraňte ji pomocí houbičky. Pokud se vám nepodaří odstranit nečistoty na první pokus, postup opakujte.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Jestli toto čištění budete provádět pravidelně, zapomenete na problémy s vodním kamenem.

K vybělení budete potřebovat pouze:

  • 5 lžic jedlé sody
  • 5 litrů vody
  • 2 lžíce čpavku

Stačí jen tento roztok přidat k oblečení, které potřebujete vybělit. Nechte takto asi 4 hodiny, poté je vyperte jako obvykle.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Odstraníte i zažloutlé skvrny

Jestli máte žluté skvrny na oblečení, po odstranění roztoku oblečení 25 minut vařte. Pokud smícháte jedlou sodu a ocet, získáte skvělé složení, které vám pomůže odstranit nečistoty z jakékoliv povrchu. Stačí jen nanést jedlou sodu, kuchyňskou houbičku namočit do octa. Poté povrch důkladně otřete.

I když jsou použity neškodné přísady, doporučuje se při používání nosit jednorázové rukavice. Ty chrání pokožku před vysycháním a také nepoškodí vaše nehty. Jedlou sodu i ocet tak můžete používat, kdykoliv bude potřeba, protože vám nepoškodí nábytek, dřez ani sprchový kout nebo vanu.

iZdroj obrázku: Adobe Stock
Zdroj obrázku: Adobe Stock

Časem se stanou ve vaší domácnosti nenahraditelnými pomocníky a už nebudete chtít drahé speciální prostředky z drogerií. Navíc ušetříte spoustu času a peněz za chození do obchodů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články