Budete ohromeni tím, co můžete během sekundy získat ze stuhy omotané kolem vidličky

                   

S obdobím Vánoc, které se blíží každým dnem, je spojené každoroční shánění dárky. Vzhledem k současné situaci budou letošní nákupy probíhat převážně online. Díky tomu odpadá stres z přeplněných nákupních center. To, co naopak neodpadá, je jednak dilema, čím jednotlivé členy obdarovat, a také to, jakým způsobem již zakoupené (či vlastnoručně vyrobené) dárky elegantně zabalit, aby oku obdarovaného bližního lahodily od prvního okamžiku, kdy se ocitnou v jeho rukou.

Čas, který bychom za normálních podmínek strávili pátráním po obchodech, můžeme v tomto roce využít kupříkladu ke zdokonalení balicích schopností. Kromě výběru vhodného papíru a způsobu zabalení se zapeklitým úkolem pro řadu z nás stává mašlička. Protože se nachází zpravidla na horní části balíku, je pro dárek tím, čím hvězda (či špička) pro vánoční stromeček. Pokud si s balením chcete vyhrát, je namístě tomuto prvku, který je s vánočními dárky odjakživa spojován, věnovat náležitou pozornost.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Krásná mašlička rychle a jednoduše

Nemusíte se ničeho bát – vytvoření elegantní mašličky otázkou pouhých několika desítek sekund. Ke zdárnému výsledku vám dopomůže jednoduchá metoda, s jejíž pomocí dokáže vytvořit krásnou mašličku snad úplně každý. Kromě vybrané stuhy k ní budete potřebovat pouze vidličku.

Jak na to? Stuhu rozstřihneme na dvě části – krátkou a delší. Na krátkou část můžeme využít i stuhu jiné barvy, která se s delší stuhou bude barevně doplňovat. V tomto případě první krok vynecháme.

Celý trik spočívá v proplétání delší stuhy mezi jednotlivými zuby, a to takzvaně „na střídačku“. To opakujeme zhruba do poloviny jejich délky.

Poté vezmeme kratší stuhu a mezi dvěma prostředními zuby jí delší stuhu stáhneme. Utáhneme a uděláme suk tak, abychom vytvořili tvar mašličky. Delší stuhu poté z vidličky vyvlékneme. Nakonec podle potřeby zastřihneme konce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články