Časté chyby, jenž zbytečně poškozují ručníky a způsobují ztrátu měkkosti a savosti

                   

Chcete mít krásně hladké, měkké ručníky, které si zachovají svou kvalitu a krásu i po několika vypráních? V takovém případě se musíte vyhnout několika zbytečným chybám, kvůli kterým dochází ke snižování jejich životnosti.

Až příliš velké množství prášku

Říká se, že všeho moc škodí. A přesně to platí také pro množství prášku, které dáváte do pračky během praní ručníků. Optimální množství bývá uvedené výrobcem. Pokud však nejsou ručníky zvlášť špinavé, dávejte klidně ještě o kousek méně.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Ušetříte na pracím prostředku a navíc zbavíte ručníky nežádoucích usazenin z přebytečného prášku. Takové ručníky jsou pak tuhé a nepříjemné na dotek.

Nepoužívejte aviváž

Možná toužíte po voňavých ručnících, ale pro zachování jejich maximální jemnosti a hebkosti je lepší vynechat aviváž. Zkuste tak pouze použít prací prostředek. A pokud to musí být, přidejte jen skutečně malé množství aviváže.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Existují také speciální extrémně šetrné prostředky, které mohou být vhodné právě pro použití na ručníky. Opět ale platí, že se vyplatí nepřehánět to s množstvím.

Neotírejte si make-up do ručníku

I přesto, že jsou ručníky snadno po ruce po sprchování, takže lákají k otření make-upu, zkuste raději zvolit jiný způsob odličování.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Skvrny po make-upu jsou totiž velmi nepříjemné a ulpívají na látce ručníku až s neuvěřitelnou silou. Pokud si tedy nechcete kazit životnost ručníků, důkladně dbejte na odlíčení s pomocí vatových tamponů.

Střídání ručníků

Aby mohl ručník stále skvěle vypadat a hlavně být v hygienické čistotě, budete potřebovat více kusů. Jejich střídáním také napomůžete se zlepšením jejich životnosti.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Nejsou totiž tak často prané a namáhané pravidelným používáním. Pokud si navíc pořídíte dvě různě barevné sady, můžete se těšit z často se měnícího vzhledu koupelny.

Nepoužívejte ručník pro úklid

Jedním ze způsobů, jak nepříjemně snížit životnost ručníku a připravit se o jeho příjemnou hebkost, je používání na nevhodné účely. Typicky jde o úklid a otírání nejrůznějších povrchů.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Pro tyto úkoly totiž poslouží jen vyřazené ručníky, které již nechcete dále používat ke svému původnímu účelu. Zkuste na to myslet a pořiďte si raději vhodné utěrky, ubrousky a hadříky speciálně určené na úklid. Rozdíl poznáte také ve výsledku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články