Dětský pudr lze na několik způsobu dokonale využít pro zdraví i krásu. Funguje perfektně a ušetří spoustu peněz

                   

Pokud pečujete o své zdraví a také krásu, ale neradi investujete příliš finančních prostředků do různých přípravků dostupných na trhu, a zároveň dáváte přednost co nejjednodušším pomocníkům, máme pro vás vynikající tip. Nejlepší totiž je spolehnout se na dětský pudr. Pokud máte malé děti, budete jej jistě mít po ruce, ale i těm, kteří děti nemají, vřele doporučujeme si jej pořídit.

Níže uvádíme jen několik příkladů jeho možného všestranného využití, o kterých jste možná vůbec nevěděli, a to:

  • mytí vlasů na sucho
  • delší výdrž aplikace rtěnky
  • zvětšení objemu a délky řas, a
  • odstranění lesku mastné pleti.

Mytí vlasů na sucho

Tento způsob je podobný použití suchého šamponu, který je však tvořen chemikáliemi a v některých případech příliš nevoní. Dětský pudr je příjemnějším a stejně účinným řešením. Stačí trochu pudru nanést na konečky prstů, vetřít jej do vlasových kořínků a vlasy poté po celé délce důkladně pročesat. Dětský pudr vsaje část nežádoucí mastnoty a dojde tak k odmaštění vlasů a zvýšení jejich objemu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Delší výdrž aplikace rtěnky

Tato metoda je využitelná zejména pro ženy, které se například večer chystají do společnosti a chtějí, aby jim rtěnka na rtech co nejdéle vydržela. Nejprve naneste první vrstvu rtěnky, přebytečnou rtěnku otiskněte na ubrousek nebo kapesník a potom na rty naneste tenkou vrstvu dětského pudru, nejlépe pomocí štětečku. Nakonec pudr přetřete další vrstvou rtěnky a je hotovo.

Zvětšení objemu a délky řas

Pokud chcete přirozeně docílit většího objemu a délky řas, zkombinujte dětský pudr s řasenkou následujícím způsobem. Nejprve naneste první vrstvu řasenky, na ni pak lehce vrstvu dětského pudru a na ni opět řasenku. Dětský pudr vám pomůže také v případě, kdy řasenka není příliš hustá, protože přidáním dětského pudru úspěšně zabráníte jejímu nechtěnému rozmazávání. To ostatně potvrzují i přední vizážisté.

Odstranění lesku mastné pleti

K potlačení lesknoucí se matné pleti lze využít různé speciální pudry a jiné přípravky, ale odborníci (dermatologové, ale také například fotografové) jsou toho názoru, že dětský pudr má dokonce ještě lepší účinky. Stačí jen opravdu malé množství pudru, abyste přebytečný lesk zmírnili a pleti dodali přirozenější, matnější vzhled. Nejvíce je to patrné u osob s tmavším odstínem pleti, ale metoda je využitelná bez ohledu na barvu pleti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články