Dlouhodobé řešení, jak se zbavit mšic jednou provždy

                   

Mšice jsou jedním z otravných druhů hmyzu, který dokáže poškodit úrodu, je odolný a trápí mnoho druhů rostlin. Zahradníci si s jejich hubením často nevědí rady a vymýšlejí rozmanité způsoby, jak se jich zbavit. Existuje však jednoduchá možnost, jak se s nimi vypořádat.

Jak mšice poškozují rostliny?

Pokud chcete svou úrodu a okrasné rostliny ochránit, je třeba sledovat, jestli nejsou napadeni tímto typem parazita. Přítomnost mšic na rostlinách totiž způsobuje mnoho potíží. Hmyz se živí mladými listy na rostlině, vysává šťávu a snižuje proces fotosyntézy. Rostlina začne pomalu ztrácet svou krásu i zdraví a nezbyde vám jiná možnost, než ji vyhodit.

Jednoduchý recept na hubení mšic

K odstranění nechtěného hmyzu budete potřebovat jen několik málo ingrediencí.

  • Dehtové mýdlo cca 100 gramů
  • Tabákový prach nebo tabákové listy cca 250 gramů
  • Čistá voda cca 5 litrů
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Jak ingredience smíchat

Mýdlo nastrouhejte na jemný prášek pomocí struhadla a ve vodě rozpusťte. Tento proces může chvíli trvat, a proto buďte trpěliví. Ujistěte se, že je mýdlo dokonale rozpuštěné. Přelijte směs do větší nádoby a přidejte tabák.

Celý nálev nechte ležet den na teplém místě, kde se tabák vyluhuje.  Kapalina získá tmavší barvu, a přesně takového cíle byste měli jako zahradník dosáhnout. Jakmile bude směs hotová, přefiltrujte ji přes látku, abyste odstranili zbytečné nečistoty.

Použití

Kapalinu přelijte do rozstřikovače a ráno nebo až později večer, kdy začne zapadat slunce, postříkejte listy na každém místě. Nečiňte tak během dne, jelikož by se pak listy na slunci mohly spálit. Postup opakujte několik dní, než mšice zcela nezmizí.

Může se stát, že mšice nebudou chtít zmizet, proto zkuste celý postup opakovat a nechte tabák luhovat o něco déle, aby výsledná kapalina byla silnější a pro mšice agresivnější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články