Do záchodu vhoďte hliníkovou folii, žluté fleky se už v míse neobjeví

Znečištěná toaleta nebývá právě krásná na pohled (a obvykle i nevábně zapáchá). Pomoci vám může docela obyčejný alobal.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Udržovat koupelnu zářivě čistou je cílem, o který usiluje každý majitel domu. Žluté skvrny na toaletní míse mohou být nevzhledné a obtížně odstranitelné. Netradiční, ale účinná metoda spočívá v použití hliníkové fólie.

Trik s hliníkovou fólií

Někdy mohou být žluté šmouhy v toaletě způsobeny nečistotami v nádržce a kvalitou vody. V boji proti tomu může být pozoruhodně účinný obyčejný předmět z domácnosti – alobal. Jednoduše z něj vytvořte tři malé kuličky a vložte je do nádržky toalety. Hliník vytvoří ochrannou bariéru, která zabrání hromadění usazenin a rzi.

Síla bílého octa

Pro čištění dalších koupelnových povrchů web MagazínDoma doporučuje bílý ocet. Chcete-li vyčistit záchodovou mísu, rozmíchejte 300 mililitrů octa v litru horké vody a nalijte jej do záchodu. Nechte jej působit alespoň dvacet minut a poté vydrhněte záchodovou štětkou. Ovšem pokud potřebujete odstranit opravdu odolné usazeniny, musíte přidat ještě jeden krok navíc, jak radí naše čtenářka Jitka P. z Přelouče.

Brilantní důvod, proč na čistění toalety používat klasický přípravek na mytí nádobí

Před spláchnutím nalijte do mísy dva litry teplé vody, nechte ji působit dalších deset minut a poté spláchněte. Pro zvýšení čisticí síly můžete také do mísy po nalití octového roztoku nasypat ještě kyselinu citronovou. O finální bělení se potom postará pár lžic jedlé sody.“ Chalupáři-Zahrádkáři také v dřívějších článcích poradili, proč do toaletní mísy vhodit i sůl nebo jak k vyčištění WC použít obyčejnou mouku

Jak odstranit vodní kámen z výlevky, toalety nebo umyvadla iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud máte problém se žlutými skvrnami ve WC míse, může vám skvěle pomoci docela obyčejný alobal – stačí vědět, jak na to

Kyselina chlorovodíková na odolné skvrny

V případech, kdy je znečištění extrémní a běžné metody selhávají, může být účinným řešením kyselina chlorovodíková, jak radí web AAzdraví. Ta totiž dokáže účinně odstranit nejen vodní kámen, ale i jiné odolné usazeniny. Stačí ji nalít do mísy a nechat několik hodin působit. Při její aplikaci však vždy zajistěte dobré větrání a noste vhodné ochranné pomůcky (ochranné brýle a rukavice by podle mě měly být naprostou samozřejmostí).

Jak odstranit vodní kámen z výlevky, toalety nebo umyvadla

Jaké jsou vaše osvědčené triky pro čištění toalety?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články