Domácí a efektivní čistič toalety. Zbavte se usazenin jednou provždy

                   

Čištění toalet umí být pořádný oříšek. V rámci internetu se na každého z nás valí nepřeberné množství nejrůznějších rad, jak si tuto nepříliš populární činnost co nejvíce zefektivnit. Vyznat se v nich vyžaduje pořádnou dávku času a trpělivosti.

Ovšem ne všechny přípravky jsou schopné odstranit odolné usazeniny v podobě vodního kamene či dalších nepříjemných sedimentů. Právě dno toalety se tudíž stává častým útočištěm celé řady bakterií, které kromě nepříjemného zápachu mohou být přenašečem i některých onemocnění. Naštěstí existuje efektivní směs, která vaši toaletu tohoto oku nelahodícího nánosu zbaví.

Zatočte s usazeninami – jak na to?

Potřebovat budete:

  • 100 ml peroxidu vodíku
  • 50 ml amoniaku
  • 2 litry vody
  • Jednorázové gumové rukavice
  • Prázdnou plastová láhev

Postup:

S pomocí prázdné lahve zbavíme mísu vody tak, aby se její hladina nacházela co nejníže. Poté do libovolné nádoby nalijeme dva litry vody.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Do ní přidáme peroxid vodíku. Následně vlijeme amoniak a vše důkladně promícháme, a to nejlépe s pomocí vyplachovacího kartáče.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Vzniklý roztok nalijeme do mísy a po jejím povrchu dále rozetřeme kartáčem. Toaletu následně zavřeme a takto necháme směs působit po dobu několika hodin.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Mezitím se veškeré usazeniny spolu i veškerá další špína rozpustí. Abychom očistu dokonali, povrch mísy znovu přetřeme kartáčem a opláchneme vodou.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

V případě tohoto způsobu ošetření je nutné brát v potaz nepříjemný štiplavý zápach amoniaku, který dráždí oči a může způsobit i vážnější poleptání kůže či dýchacích cest.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Z toho důvodu bychom v době působení měli zajistit omezení přístupu ostatních členů domácnosti (zejména dětí či domácích mazlíčků) k toaletě – proto je vhodné se do čištění pustit večer a nechat roztok působit přes noc.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články