Proč potřebujete pravidelně sypat kuchyňskou sůl do záchodu a na co přesně pomáhá

                   

Pro zachovaní čistoty toalety je nutné ji pravidelně čistit. Mnohdy se při tomto procesu stává, že použijete spoustu chemikálií. Ty jsou často žíravé a způsobují závažné problémy životnímu prostředí. Toaleta se však dá dokonale vyčistit i za pomoci produktů, které má většina lidí běžně doma. Může to být také vaše záchrana v případě, že záchod potřebujete umýt a nemáte čas na to, abyste sehnali vhodný prostředek.

Čištění toalety kuchyňskou solí

U tohoto tipu se nemusíte vůbec namáhat. Stačí vám 250 gramů soli a 1,5 litru horké vody. Sůl smícháte s vodou a počkáte, až se rozpustí. Následně tuto směs vlijete do záchodu a vyčistíte ho jako obvykle. Sůl dokáže absorbovat pachy a má dezinfekční účinky. Tento proces můžete opakovat i několikrát po sobě pro ten nejlepší výsledek.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

V případě, že toaleta opravdu silně zapáchá, je doporučeno její čištění výše zmíněným postupem každý den pod dobu jednoho týdne. Poté už stačí jen udržovací procedura jednou nebo dvakrát za měsíc. Pro běžné čištění není ani nutné sůl rozpouštět v horké vodě. Jednoduše nasypte jeden hrnek do mísy a nechte ji půl hodiny působit. Nic víc není třeba.

Coca-Cola na vodní kámen

Tvrdá voda, v níž je mnoho minerálů, má na porcelánový povrch toalety často neblahý vliv. Ten se projeví v podobě usazenin, které nazýváme vodní kámen. Jsou velmi odolné a není neobvyklé, že se na jejich odstraňování používá žíravina. Takto drastické chemikálie ale nejsou vůbec nutné.

iZdroj fotografie: Pexels
Zdroj fotografie: Pexels

Vzhledem k tomu, jak neblaze působí kontakt s takovou látkou na lidské zdraví a jak draho takový prostředek často vyjde, je rozumné vyzkoušet něco jiného. Na odstranění vodního kamene přitom stačí trocha Coca-Coly, v níž namočíte hadřík a přiložíte ho na usazeninu. Nechte nápoj alespoň hodinu působit a následně odstraňte již uvolněné pozůstatky houbičkou.

Přilijte do kalíšku trochu dezinfekce

Ideální způsob, jak docílit toho, aby byla toaleta při běžném používání co nejčistší, je mít záchodovou štětku vždy připravenou k použití. Pro udržení její čistoty můžete do nádobky, do které se odkládá, přilít roztok kyseliny citronové a vody nebo jiný vámi používaný čisticí prostředek. Štětka tak bude po každém použití dezinfikována a eliminujete tak i pachy. Dbejte ale na to, že by se měl roztok v kalíšku alespoň jednou za týden vyměnit.

Jakým prostředkem čistíte svoji toaletu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články