Domácí kamenožrout za pár haléřů. Zlikviduje vodní kámen, usazeniny i bakterie na toaletě jednou provždy

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Průměrně vydrží domácí toaleta až 10-15 let. Abyste se ujistili, že se vám nerozbije dřív, je nutné WC důkladně, a hlavně pravidelně čistit. Na toaletních mísách se hromadí rez, vápno a špína, která může toaletu rychleji rozložit. Hluboké čištění nemusí trvat celý den, pokud na něj použijete ty správné prostředky.

Nebudete potřebovat mnoho času ani přísad

V dnešní době není moc času na dlouhý úklid. Všichni se honí za prací, doma je čekají domácí úkoly s dětmi, vaření a starání se o domácnost. Každý pomocník, který zkrátí čas strávený nad úklidem, je vítán. My vám jeden představíme. Bude se hodit nejen na vyčištění toaletní mísy, ale můžete s ním uklidit postupně klidně celý byt. A volný víkend si užijete s rodinou!

Na hloubkové čištění toalety budete potřebovat

  • WC kartáč
  • Jednorázové rukavice
  • Láhev s rozprašovačem
  • Toaletní papír
  • Čisticí ocet (je o 20 % kyselejší než běžný ocet)

Čisticí ocet je lepší pro účely čistění. Najdete ho v obyčejných obchodech. Můžete ale použít i obyčejný kuchyňský ocet, který udělá podobnou službu.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Čištění vás nebude stát moc času ani peněz

Můžete vyčistit nejen mísu, ale také záchodovou nádrž. Než s celkovým čištěním začněte, nezapomeňte vypnout vodu. Budete muset několikrát spláchnout, aby uvnitř nezůstala žádná voda. Poté stačí ocet nalít do láhve s rozprašovačem a můžete začít.

Ocet můžete nastříkat přímo na pruhy rzi a tvrdé vody. Nemusíte se bát, že byste toho nastříkali moc. Čím více, tím lépe se nečistot zbavíte. Nechte působit alespoň hodinu. Následuje samotné čištění. Předtím si navlékněte rukavice.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vezměte toaletní papír a nastříkejte ho octem. Potom umyjte důkladně vnitřní okraj záchodové mísy. Špína a rez postupně odpadají samy, protože ocet odvedl skvělou práci. Nádrž vyčistěte malým kartáčkem, abyste se dostali opravdu všude. Postup opakujte alespoň jednou za měsíc.