Domácí kamenožrout za pár haléřů. Zlikviduje vodní kámen, usazeniny i bakterie na toaletě jednou provždy

                   

Průměrně vydrží domácí toaleta až 10-15 let. Abyste se ujistili, že se vám nerozbije dřív, je nutné WC důkladně, a hlavně pravidelně čistit. Na toaletních mísách se hromadí rez, vápno a špína, která může toaletu rychleji rozložit. Hluboké čištění nemusí trvat celý den, pokud na něj použijete ty správné prostředky.

Nebudete potřebovat mnoho času ani přísad

V dnešní době není moc času na dlouhý úklid. Všichni se honí za prací, doma je čekají domácí úkoly s dětmi, vaření a starání se o domácnost. Každý pomocník, který zkrátí čas strávený nad úklidem, je vítán. My vám jeden představíme. Bude se hodit nejen na vyčištění toaletní mísy, ale můžete s ním uklidit postupně klidně celý byt. A volný víkend si užijete s rodinou!

Na hloubkové čištění toalety budete potřebovat

  • WC kartáč
  • Jednorázové rukavice
  • Láhev s rozprašovačem
  • Toaletní papír
  • Čisticí ocet (je o 20 % kyselejší než běžný ocet)

Čisticí ocet je lepší pro účely čistění. Najdete ho v obyčejných obchodech. Můžete ale použít i obyčejný kuchyňský ocet, který udělá podobnou službu.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Čištění vás nebude stát moc času ani peněz

Můžete vyčistit nejen mísu, ale také záchodovou nádrž. Než s celkovým čištěním začněte, nezapomeňte vypnout vodu. Budete muset několikrát spláchnout, aby uvnitř nezůstala žádná voda. Poté stačí ocet nalít do láhve s rozprašovačem a můžete začít.

Ocet můžete nastříkat přímo na pruhy rzi a tvrdé vody. Nemusíte se bát, že byste toho nastříkali moc. Čím více, tím lépe se nečistot zbavíte. Nechte působit alespoň hodinu. Následuje samotné čištění. Předtím si navlékněte rukavice.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Vezměte toaletní papír a nastříkejte ho octem. Potom umyjte důkladně vnitřní okraj záchodové mísy. Špína a rez postupně odpadají samy, protože ocet odvedl skvělou práci. Nádrž vyčistěte malým kartáčkem, abyste se dostali opravdu všude. Postup opakujte alespoň jednou za měsíc.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články