Domácí přípravek, který pomůže snadno odstranit všechny skvrny z matrace

                   

Kvalitní matrace jsou dnes velmi drahé. Ve chvíli, kdy se na ní objeví skvrny, často nejdou lehce odstranit. A není se čemu divit. Hodně se během spaní potíme a prostěradla často pouštění žmolky i barvu. Bývá dost složité fleky odstranit a přitom nepoškodit povrch. A pokud jste zaplatili za svou matraci spoustu peněz, rozhodně na ní žádné skvrny nechcete. Kromě toho můžete efektivně zamezit rozmnožování a šíření nebezpečných organismů.

Co si připravit?

Můžete ale zkusit jednoduchou a levnou směs, která vám se vším pomůže. Tento návod je skutečná spása pro všechny, kdo chce mít skutečně čistou matraci. Tento nástroj je velmi účinný při odstraňování skvrn bez použití agresivních chemikálií. Jeho příprava zabere jen pár minut a nečistoty odstraní již za deset minut od nanesení. Navíc jsou složky přípravku velice levné. Na přípravu zázračné směsi potřebujete jen:

  • 235 ml tříprocentního peroxidu vodíku,
  • 3 polévkové lžíci jedlé sody,
  • kapka tekutého mýdla nebo prostředku na nádobí.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Způsob přípravy a aplikace

V první řadě nalijte peroxid vodíku do čisté lahve s rozprašovačem. Přidejte jedlou sodu a dobře promíchejte, dokud se soda úplně nerozpustí. Následně do směsi přidejte kapku mycího prostředku nebo tekutého mýdla a opět dobře promíchejte. Posledním krokem je produkt nanést na postižené místo. Směs stačí nastříkat na znečištěné místo na matraci a nechat působit pět až deset minut. Zbytky odstraňte vysavačem.

Není nutné tento přípravek připravovat předem. Připravíte ji během chvilky a ihned ji aplikujte. Tak dosáhnete nejlepšího čistícího účinku. Pokud se o matrace řádně staráte a pravidelně je čistíte, můžete se vyhnout tvorbě patogenní mikroflóry. To znamená, že se tam nebudou zbytečně množit bakterie a roztoči. Matrace nezapomeňte je pravidelně vysávat a pravidelně měnit ložní prádlo. Stejnou péči byste měli věnovat také polštářům a dekám.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články