Domácí prostředky, které odstraní jakékoliv skvrny z oděvů a nezanechají žádné stopy

                   


Často se stává, že se na vaší oblíbené věci objeví mastná skvrna. V případě dětského oblečení se tento problém ještě zhoršuje, protože vaše dítě je snadno schopné zašpinit oblečení ve škole nebo školce. Existuje několik domácích prostředků, které vám pomohou vypořádat se s mastnými skvrnami na oblečení.

Nejprve si musíte pamatovat, že je mnohem snazší odstranit čerstvé skvrny. Čím dříve začnete bojovat proti špíně, tím větší je vaše šance na to, že věci vrátíte do původního stavu.

Skvrnu co nejdříve odstraňte

Neodkládejte čištění, skvrnu musíte co nejdříve odstranit. Pokud je skvrna čerstvá, posypte ji solí. Poté je nutné věci umýt jakýmkoliv prostředkem na nádobí. Nalijte ho na suchou skvrnu, důkladně otřete a nechejte hodinu ležet. Po této době můžete věc vyprat v běžném pracím prášku.

iZdroj fotografie: Freepik

Pokud jste nechali skvrnu na oblečení déle, než jste měli

Stává se, že věc byla nejprve omyta a poté byla nalezena zákeřná olejová skvrna. V tomto případě je lepší okamžitě použít jakýkoliv odstraňovač skvrn.  Teprve předtím si musíte pečlivě přečíst pokyny, abyste věc úplně nezničili. Pokud se věc nevztahuje na jemné tkaniny, můžete zkusit namočit místo se skvrnou do silného solného roztoku. Budete potřebovat půl šálku soli na 5 litrů vroucí vody. Po půl hodině můžete věc umýt jako obvykle práškem na praní.

iZdroj fotografie: Freepik
Zdroj fotografie: Freepik

Můžete zkusit odstranit starou mastnou skvrnu glycerinem. Naneste ho na skvrnu a nechte působit 30 minut, poté oblast skvrny otřete. Mimochodem, tímto způsobem můžete odstranit skvrny od vína nebo inkoustu. Pokud žádná z těchto metod nefunguje, je lepší oblečení odnést do čistírny.

Jak odstranit skvrny od potu?

Pot dokáže některé oblečení zničit. Skvrny, které vznikají pocením zkuste odstranit pomocí šťávy z citronu, která je vhodná na všechny typy prádla. Do litru horké vody přidejte šťávu z citronu. Nechte hodinu odmočit a poté vyperte.

iZdroj fotografie: Freepik
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články