Domácí vynálezy, které je nutné znát. Dokonale usnadní každodenní život naprosto každému

                   

Každý z nás se někdy dostane do situace, kdy nemá po ruce nástroj, který by se mu zrovna hodil pro usnadnění konkrétní prováděné činnosti. Poté přichází na řadu zapojení vlastní fantazie a vynalézavosti. Následující zlepšováky si dobře zapamatujte, pravděpodobně se vám některý z nich bude dříve nebo později hodit.

Chybějící trychtýř

Pokud potřebujete něco přelít ze širší nádoby do láhve, asi by se vám hodil trychtýř. Ne vždy je však po ruce. Zkuste použít slámku nebo hůlku pro konzumaci čínského jídla. Vložte ji do hrdla láhve, horní nádobu pevně přitiskněte a pomalu přelévejte. Veškerá tekutina bude stékat po podpěře a nebude se rozlévat mimo hrdlo.

iZdroj fotografie: Flickr

Zalomený klíč v zámku

Pokud se vám podařilo zalomit klíč v zámku, před voláním zámečníkovi můžete zkusit naši radu: použijte tyčinku do tavné pistole, rozehřejte ji z jednoho konce zapalovačem a pak ji okamžitě přiložte k zámku se zalomeným klíčem a nechejte vychladnout. Pak byste měli být schopni klíč vytáhnout.

iZdroj fotografie: Flickr

Nástavec na vysavač

Všichni víme, že vysavače mají malý nástavec, který se používá při vysávání úzkých a těžko přístupných míst. Většina z nás bohužel neví, kde se momentálně jejich nástavec nachází. To je pravý čas pro použití ruličky od toaletního papíru: prostě ji nasaďte na vysavač a její konec trochu přimáčkněte.

iZdroj fotografie: Flickr

Ucpaný dřez

Jestli máte ucpaný dřez, který neodtéká, pomůže místo zvonu použít PET láhev s uříznutým hrdlem. Stejně tak se PET láhev hodí, pokud chcete něco nafouknout, ale nemáte čím. Pro sestavení improvizovaného kompresoru odřízněte horní část půllitrové láhve, odstraňte víčko a připevněte jej k vysoušeči vlasů. Z PET láhve můžete vytvořit také:

  • Improvizovanou misku na mýdlo,
  • Jednoduchá kulatá vykrajovátka na sušenky,
  • Nástroj k přesouvání obilovin z obalu do boxu.
iZdroj fotografie: Flickr

Klasický problém: máte víno, ale nemáte vývrtku

Tohle se stalo alespoň jednou v životě snad každému z nás: koupili jsme si láhev vína pro příjemný večer v přírodě nebo s přáteli, ale vývrtka nikde. Způsobů, jak se do láhve dostat, je mnoho, ale místo nedůstojného zarážení špuntu všemi možnými prostředky (a následného plivání malých kousků korku, které napadaly do vína) doporučujeme použít o něco sofistikovanější způsob: použijte šroub, který za pomoci šroubováku zašroubujete do korku. Poté použijte vidličku jako páku.

iZdroj fotografie: Flickr
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články