Důmyslné využití tablet do myčky v celé domácnosti. Vyčistí nejen špinavé nádobí

                   

Že jsou tablety do myčky vhodné pouze na mytí nádobí? V takovém případě se zbytečně okrádáte o mnoho oblastí, kde se jejich čisticí síla velmi hodí. Zvládnou si totiž poradit se špínou napříč celého domu. Podívejte se proto na několik způsobů pro jejich využití. Všechny jsou jednoduché a poměrně levné, protože tablety již stejně máte doma pro použití do myčky.

Čištění toalety

Jedním ze způsobů, kde si užijete skvělou čisticí schopnost tablet do myčky, je právě toaleta. Ušetříte tak za drahé chemické čističe toalet a přesto budete z výsledku pozitivně překvapeni. Stačí si vzít jedno tabletu do myčky, vložit jí do mísy a nechat zhruba 15 minut rozpouštět. Zbytkem následně s pomocí rukavice důkladně vydrhněte stěny mísy.

iZdroj obrázku: Freepik Premium

Dokonale čistá trouba

Tableta do myčky si skvěle poradí i se zašlou a zapečenou špínou uvnitř trouby. Tabletu si připravte rozpuštěním ve vodě. Následně do tohoto roztoku namočte houbičku a tou začněte drhnout troubu.

iZdroj obrázku: Freepik Premium

Svěží pračka

S jednoduchou pomocí může pračka opět vonět čistotou. Jedině voňavá a čistá pračka totiž dokáže spolehlivě vyprat prádlo

  • Jedna až 2 tablety do myčky
  • Nastavte vhodný prací program
  • Teplota ideálně kolem 60 °C

Pomoc pro spálené hrnce

Nepříjemných spálenin na hrncích a pánvích se velmi těžko zbavuje. Naštěstí s tím opět pomůže obyčejná tableta do myčky. Opět si jí rozpusťte jako při čištění trouby. A drhněte. V případě vnitřních spálenin vložte tabletu do hrnce, přidejte vodu a nechte zhruba hodinu působit.

iZdroj obrázku: Freepik Premium

Čištění zahradního nábytku

Opět si připravte rozpuštěnou tabletu do myčky a s pomocí roztoku důkladně vyčistěte špinavý zahradní nábytek.

Navrátí krásu počmárané zdi

Jednu tabletu si rozpusťte zhruba ve třech litrech vody. S touto směsí dokážete jemně očistit špinavé stěny. Snadno tak odstraníte dětské malůvky a čmáranice bez nutnosti vymalovávat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články