Důvod, proč byste měli na podzim na zahradě rozsypávat cukr

                   

Bílý cukr je mnohem víc, než jen sladidlo. Když myslíte na cukr, jistě si hned vybavíte sladkosti. Cukroví, dort, sušenky, zmrzlina a mnoho dalších. A můžeme vymýšlet nejrůznější pokrmy a nápoje, do kterých ho lze přidat. Většina z toho není úplně zdraví, ale pro správné fungování těla určitou úroveň cukru mít musíte. Mnoho lidí ho jí bohužel příliš mnoho, což může vést k nadváze.

Kde všude najdete cukr?

Přemýšlíte-li o cukru, jeho nedostatek je těžké si představit, protože moderní potravinářské výrobky ho obsahují na každém kroku. Sladké věci se používají téměř ve všem, dokonce i ve věcech, které bychom si s tím za normálních okolností nespojili se sladkostí. Možná si to někdy i uvědomujete. Většina lidí by nebyla příjemně překvapena, kdyby zjistili, kolik cukru obsahují jejich oblíbené produkty.

Uveďme si příklad. Jistě víte, že Coca-Cola obsahuje hodně cukru. Věděli jste ale také, že jeden litr běžné Coca-Coly obsahuje neuvěřitelných 40 kostek bílého cukru? Zní to neuvěřitelně, ale je to pravda. Problém je v tom, že tyto produkty často obsahují skryté cukry, o kterých se dozvíte jen tehdy, pokud si etiketu pečlivě prostudujete, na což většina z nás nemá čas. Cukr ale není jen škodlivý. Podívejme se, kde ho můžete využít pozitivně.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Úžasný pro zahradníky

Věděli jste, že kromě jeho konzumace můžete cukr použít i jinak? Například smíchání části cukru s půdou ve vaše zahradě může mít skvělé účinky na rostliny. Je to skvělý zdroj energie, způsobuje růst všech druhů dobrých bakterií a přináší do půdy určité živiny a potřebné chemikálie. Jinými slovy: cukr je pro vaši zahradu skvělý. Mnohem lepší, než pro vaše tělo. To ale není jediný způsob, jak ho můžete využít. Podívejme se na další skvělé a jednoduché triky:

  • přidejte ho trochu do vázy k řezaným květinám a mnohem déle vydrží čerstvé,
  • nasypat ho můžete také kvetoucí rostliny, kterým pomůže lépe a rychleji kvést,
  • posypte cukrem trávník a budete ho mít krásný a hustý.
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články