Efektivní a funkční lidové prostředky, jak se rychle zbavit zápachu z bot

                   

Máte opravdu špinavé boty, ze kterých je smrad cítit již zdaleka. Příčin může být hned několik. Dobrou zprávou je, že i s pomocí snadno dostupných, levných a hlavně ekologických a nezávadných prostředků, které najdete téměř kdykoliv doma, dokážete tento zápach elegantně odstranit, nebo alespoň skutečně výrazně zmírnit, aby nebyla ostuda nosit takové boty.

Použijte ocet

V domácnosti je potřeba mít skutečně zásobu octa, protože jde o neuvěřitelně univerzální látku, se kterou dokážete doslova zázraky. Jednou z oblastí, kde ocet skvěle funguje, je právě pohlcování a odstraňování nežádoucích pachů. Skvěle se tak hodí právě na použití v rámci ošetření bot. Namočte si kousek vaty do octa a důkladně otřete vnitřní stranu bot. Pro ještě lepší výsledky nechte vatu napuštěnou octem v botě rovnou přes noc. Během celého procesu je dobré boty umístit do dobře odvětrávaného prostoru.

Peroxid vodíku

Dalším způsobem je využití peroxidu vodíku. Ten je o kousek slabší v porovnání s octem, ale i tak může přinést velmi zajímavé výsledky. Na ošetření je možné využít již namíchaný peroxid vodíku, který se běžně používá pro vyčištění ran a dezinfekci. Postup čištění je následně víceméně stejný jako v případě použití octa.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Kuchyňská sůl

Mezi další pomocníky v boji proti zápachu z bot je obyčejná kuchyňská sůl. Opět ji doma najde snad naprosto každý, a přitom se dá využít v mnoha různých oblastech v domácnosti. Skvěle pomůže i se zápachem z bot. Pro lepší následné vyklepání můžete použít sůl v hrubých krystalech. Přiměřené množství nasypte do bot a nechte působit ideálně přes noc. Uvidíte, že s výsledky budete skutečně pozitivně překvapeni. Podobným způsobem je také použití obyčejné mouky. Ta se však následně špatně odstraňuje, takže může být potřeba rovnou vysavač. Mnohdy se však bude hodit vyzkoušet obě tyto metody, případně je zkombinovat a do boty umístit zároveň sůl s moukou pro perfektní výsledek.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Čaj nebo káva

Další rada spočívá ve využití čajových sáčků. Pro ošetření bot budete potřebovat sáček s čajem, které na noc vložíte dovnitř boty. Pro zlepšení efektu je možné přidat pár kapek esenciálního oleje. Podobně se dá použít také káva, kterou nejdříve umístíte do ponožky a až následně do boty, kde se postará a pochytáním nežádoucího zápachu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články