Efektivní triky, které pomohou zneškodnit nevítané hosty v podobě myší

Zdroj obrázku: Pixabay.com

S myšmi v bytě se potýkají zejména ti lidé, kteří žijí v blízkosti přírody, v přízemí, či v rodinných domcích. Tito malí hlodavci dokážou napáchat nezměrné škody na majetku člověka. Proto je nutné ihned zasáhnout a při jejich výskytu rozmístit pastičky, nebo si pořídit hbité kočky. My vám nyní poradíme, jakými nejjednoduššími metodami se nezvaných hlodavců zbavíte.

Rada číslo 1: Použijte sádru a kakao

Myší se zbavíte tak, že si namícháte „smrtící směs“ sádry a kakaového prášku. Potřebovat budete:

  • 1 velkou lžíci sádry nebo omítky v prášku
  • 2 lžíce kakaa

V misce si vytvořte prášek, který rozmístěte všude tam, kde se myši vyskytují. Kakao je naláká. Když myši směs sežerou, vytvoří se v jejich trávicím traktu tuhá hmota, která je zahubí. Místo kakaa někteří lidé doporučují dát do směsi i jemně mleté ovesné vločky.

Rada číslo 2: Použijte aromatickou mátu

Myši odrazují aromatické vůně. Pokud máte doma esenciální mátový olej, nakapejte jej na bavlněné hadříky a ty rozmístěte na inkriminovaná místa. Tak hlodavce zaručeně odeženete. V případě, že pěstujete v květináčích mátu čerstvou, rozmístěte ji různě v bytě a po hlodavcích nebude ani památky.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rada číslo 3: Chilli papričky jako mocný nástroj k odpuzení myší

My lidé obvykle chilli papričky milujeme. Avšak myši je přímo nesnáší. V nich obsažený kapsaicin je pro hlodavce odrazující. Připravte si roztok z několika jemně krájených chilli papriček a dvou a půl litrů vody. Nechte louhovat jeden den a poté směs přelijte do rozprašovače. Pálivý roztok aplikujte na části bytu, kde se myši dříve vyskytly. Poté je už neuvidíte.

Rada číslo 4: Vše, co má silnou vůni, bude fungovat

Jak již bylo zmíněno u mátového oleje, silné aroma myši netolerují. Proto můžete na hlodavce nachystat nelibé prostředí v podobě česnekové, levandulové, nebo heřmánkové vůně na vatovém tamponu, nebo bavlněném hadru. Tak odrazovaly myši už naše babičky.