Efektivní triky, které pomohou zneškodnit nevítané hosty v podobě myší

                   

S myšmi v bytě se potýkají zejména ti lidé, kteří žijí v blízkosti přírody, v přízemí, či v rodinných domcích. Tito malí hlodavci dokážou napáchat nezměrné škody na majetku člověka. Proto je nutné ihned zasáhnout a při jejich výskytu rozmístit pastičky, nebo si pořídit hbité kočky. My vám nyní poradíme, jakými nejjednoduššími metodami se nezvaných hlodavců zbavíte.

Rada číslo 1: Použijte sádru a kakao

Myší se zbavíte tak, že si namícháte „smrtící směs“ sádry a kakaového prášku. Potřebovat budete:

  • 1 velkou lžíci sádry nebo omítky v prášku
  • 2 lžíce kakaa

V misce si vytvořte prášek, který rozmístěte všude tam, kde se myši vyskytují. Kakao je naláká. Když myši směs sežerou, vytvoří se v jejich trávicím traktu tuhá hmota, která je zahubí. Místo kakaa někteří lidé doporučují dát do směsi i jemně mleté ovesné vločky.

Rada číslo 2: Použijte aromatickou mátu

Myši odrazují aromatické vůně. Pokud máte doma esenciální mátový olej, nakapejte jej na bavlněné hadříky a ty rozmístěte na inkriminovaná místa. Tak hlodavce zaručeně odeženete. V případě, že pěstujete v květináčích mátu čerstvou, rozmístěte ji různě v bytě a po hlodavcích nebude ani památky.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Rada číslo 3: Chilli papričky jako mocný nástroj k odpuzení myší

My lidé obvykle chilli papričky milujeme. Avšak myši je přímo nesnáší. V nich obsažený kapsaicin je pro hlodavce odrazující. Připravte si roztok z několika jemně krájených chilli papriček a dvou a půl litrů vody. Nechte louhovat jeden den a poté směs přelijte do rozprašovače. Pálivý roztok aplikujte na části bytu, kde se myši dříve vyskytly. Poté je už neuvidíte.

Rada číslo 4: Vše, co má silnou vůni, bude fungovat

Jak již bylo zmíněno u mátového oleje, silné aroma myši netolerují. Proto můžete na hlodavce nachystat nelibé prostředí v podobě česnekové, levandulové, nebo heřmánkové vůně na vatovém tamponu, nebo bavlněném hadru. Tak odrazovaly myši už naše babičky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články