Jak chytře využít prostor malé kuchyně a vytěžit pár m² na maximum. Úpravy do 100 Kč ji promění k nepoznání

                   

Malá kuchyň může pro nadšené kuchtíky představovat velký problém. Není v ní místo na větší nádobí, výkonné spotřebiče, ani na práci. Existuje však několik šikovných vychytávek, které vám s využitím prostoru pomohou. A vy na ně nebudete potřebovat velké množství peněz ani času. Stačit vám bude pouze trocha kreativního myšlení a základní vybavení.

Využijte místo na stěnách

Mnoho z nás při úklidu používá papírové utěrky, které jsou běžně k dostání v každém supermarketu. Najít je můžete většinou ve formě rolí. Ty ovšem nejsou zrovna skladné a na kuchyňské lince zabírají potřebný prostor. Tato nepříjemnost má ale velice jednoduché řešení, ke kterému budete potřebovat pouze:

  • ramínko na oblečení (nejlépe drátěné),
  • kleště,
  • samolepicí koupelnový háček.
iZdroj fotografie: Pixabay

Postup práce je následující:

  1. Spodní stranu ramínka přesně v polovině přeštípněte kleštěmi.
  2. Na přepůlený drátek nasuňte roli papírových utěrek.
  3. Vyberte volné místo na zdi kuchyně, k němuž bude snadný přístup.
  4. Připevněte koupelnový háček (podle návodu uvedeného na obalu).
  5. Zavěste za něj ramínko.

Takto se vám na kuchyňské lince uvolní prostor např. na nový kávovar.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pořiďte si lištu s háčky

Na stěny můžete dále připevnit nejrůznější poličky, na něž můžete umístit např. dochucovadla, koření a bylinky, hrnečky nebo malé misky. Výborné jsou police, které disponují lištou s háčky, na něž lze zavěsit hrnce nebo jiné kuchyňské pomůcky.

Využijte dvířka od skříněk

Pokličky k hrncům patří mezi ten druh nádobí, bez kterého se při vaření prostě neobejdete. Zároveň ale nevíte, co si počít s jeho uskladněním. I v této situaci vám pomohou obyčejné háčky na ručníky. Stačí, když je nalepíte na zadní stranu dvířek nebo vnitřní stěnu skříňky. Dva až tři tyto úchyty by měly stačit k udržení jedné pokličky.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Dejte pozor na odpadkový koš

Mnoho z nás má odpadkový koš umístěný v jedné ze skříněk kuchyňské linky. Nejedná se ovšem o rozumné řešení, protože se obíráte o potřebný prostor. Dalším problémem je to, že vyhozené potraviny produkují vlhko a škodlivé bakterie, které se pak snadno roznášejí po celé lince. Vhodné tedy je pořízení koše s víkem, jenž umístíte např. do rohu místnosti.

A jaké fígle pro využití malého prostoru máte vy?

Efektivního využití prostoru docílíte také správnou organizací kuchyně. Vyhoďte vše, co nepotřebujete
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články