Proč dávat houbičku na nádobí do pračky? Budete mile překvapeni, s prádlem udělá zázraky za vás

                   

Zkušené hospodyňky mají v zásobě celou řadu triků, které usnadňují nebo zefektivňují jejich práci. A jedním z nich je i použití obyčejné kuchyňské houbičky během procesu praní. Není na tom nic složitého a z vaší strany tento trik opravdu nebude vyžadovat žádnou námahu. Stačí jen vsadit na obyčejnou houbičku na nádobí a budou se dít divy.

Nejčastější problémy při praní prádla

Prací proces má především jeden důležitý úkol – odstranit skvrny co nejšetrněji a zároveň co nejefektivněji. To ovšem nemusí být tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Leckdy utrácíme za drahé prací prostředky nebo prádlo předepíráme. Ovšem nic z toho nebude třeba, pokud použijeme právě houbičku na nádobí. Nemusíte kupovat žádné speciální koule na praní prádla, houbička je hravě zastane.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Trik, který vám chceme představit, je velmi prostý. Jednoduše vezměte jednu nebo dvě houbičky s výrazně drsnější stranou a vložte je do pračky spolu s prádlem. Ovšem má-li houbička porézní povrch, pak ji raději nepoužívejte. Mohl by se totiž během praní rozdrolit. A vybírejte také kvalitnější typy, ty méně kvalitní se naopak během pracího procesu pravděpodobně rozlepí. Kvalitní houbička se pak během praní postará o skvrny.

Další efekty houbičky na nádobí

Ovšem jen pouhým efektivnějším odstraněním skvrn funkce houbičky na nádobí v pračce nekončí. V praxi toho dokáže ještě mnohem více. Například zbaví vaše oblečení žmolků. Ale jen tehdy, pokud jsou v počátečním stádiu, s těmi velkými si už bohužel neporadí. A zapomenout nesmíme ani na to, že z vašeho oblečení odstraní všechny vlasy, chlupy a další nečistoty, na něž je obvykle prací proces krátký.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Triky s houbičkou na nádobí

Pokud ji rozstřihnete a nastrčíte na špejli nebo jiný vhodný předmět, pomůže vám vyleštit i opravdu úzké skelničky nebo jiné netypicky tvarované nádobí, s jehož údržbou může být často problém. A pokud na ni nakapete éterický olej a umístíte ji třeba na WC nebo jinam, kde potřebujete osvěžit vzduch, bude se tato vůně šířit do vzduchu díky jejímu poréznímu povrchu opravdu dlouho.

A jaké triky s houbičkou na nádobí děláte vy?

Možná nebojujete ani tak se skvrnami jako spíše s místem ve skříni. Vyzkoušejte si, jak skládat oblečení podle Marie Kondo
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články