Jablečný ocet zbaví celou domácnost od much, octomilek a komárů za dvě hodiny

Zdroj obrázku: Freepik.com

Jablečný ocet má nejen široké využití v gastronomii, ale může se stát také vaším univerzálním pomocníkem v domácnosti. Neuvěříte, k čemu všemu jej můžete účinně použít! Nelze se tedy divit, že jeho obliba mezi lidmi v posledních letech výrazně stoupá. Jeho největší devizou je, že se jedná o prostředek čistě přírodní, jehož použití je naprosto bezpečné a nezávadné pro lidské zdraví i životní prostředí.

Proti octovým muškám

Jablečný ocet funguje jako skvělý prostředek proti nepříjemným a obtěžujícím drobným octovým muškám, které se objevují jakoby odnikud a rychle se množí. Postup je jednoduchý, stačí ocet nalít do misky, tu překrýt potravinovou folií a udělat v ní několik otvorů. Misku poté postavte na vhodné místo v kuchyni.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Univerzální čisticí prostředek

Vezměte si láhev opatřenou rozstřikovačem a do něj nalijte vodu s jablečným octem v poměru 2:1. Dobře protřepejte a máte prostředek, který je ideální k čistění různých povrchů v domácnosti, zejména kuchyňských a koupelnových.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ochrana nábytku před domácími mazlíčky

Pokud máte psa, který má tendence okousávat například rohy nábytku nebo nohy židlí, nebo kočku, která si na nábytku ráda brousí drápy, můžete tomu účinně zabránit právě díky jablečnému octu. Nalejte trochu octa do láhve s rozstřikovačem a ošetřete jím exponovaná místa. Vůně octa zvířatům není příjemná a je tak pravděpodobné, že ve svém nežádoucím chování již nebudou pokračovat.

Zdroj obrázku: Freepik.com

Čistič odtoku

Pro čištění odtoku existuje řada prostředků, které lze zakoupit, obsahují ale silné chemikálie a při manipulaci s nimi se doporučuje opatrnost. Pokud se takový prostředkům chcete vyhnout, můžete i zde využít sílu jablečného octa. Do odpadu nasypejte nejprve půl šálku jedlé sody a zalijte ji šálkem jablečného octa. Pro zvýšení účinku můžete předtím odtok ještě propláchnout alespoň litrem vařící vody.

Zdroj obrázku: Freepik.com

Prodloužený život řezaných květin

Aby vám květiny ve váze déle vydržely, můžete jim vytvořit výživný roztok, pro jehož výrobu budete potřebovat:

  • cca 0,5 l vody pokojové teploty
  • 2 polévkové lžíce jablečného octa, a
  • 2 polévkové lžíce moučkového cukru.

Do vody přidejte jablečný ocet a moučkový cukr a vše dobře promíchejte, dokud se cukr nerozpustí. Poté tento roztok nalijte do vázy a do něj vložte řezané květiny. Zajistíte jim tak delší život.

Zdroj obrázku: Pixabay.com