Jak dokonale vyčistit toaletu bez chemických přípravků

                   

Pravidelné mytí toalety patří k důležitým prvkům úklidu. Očistou zbavíme záchodovou mísu nebezpečných bakterií. Mnoho domácností k tomuto účelu používá obvykle chemické čistící prostředky, jde to však i levnějšími metodami, které máte běžně po ruce.

Přírodní metody, které toaletu skvěle vyčistí i bez chemie

Použít můžete pro hygienickou čistotu své toalety následující metody:

  • Směs soli a octa: na povrch záchodové mísy nasypte obyčejnou kuchyňskou sůl a přelijte ji octem. Ideálně byste měli tento proces aplikovat ve večerních hodinách, aby mohly přírodní prostředky působit přes noc. Následující den toaletu jen spláchnete a po vodním kameni a usazeninách nebude ani památky.
  • Kyselina octová a voda: roztok připravíte z dvou šálků vroucí vody a několika balíčků kyseliny octové. Poté směs nalijete do toalety a necháte působit přes noc. Postup je v podstatě téměř identický, jako v předchozím případě.
  • Pasta z jedlé sody a kvasného octa: tyto dvě ingredience jsou extrémně účinné při očistě jakéhokoliv povrchu. Jedlá soda záchodovou mísu skvěle vybělí a ocet zabere částečně i na bakterie. Z obou surovin si vytvořte pastu a naneste ji starým kartáčkem do vnitřní části toalety. Nechte působit alespoň půl hodiny a pak opláchněte.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Další „přírodní“ varianty, které pomohou s očistou toalety

K odstranění vodního kamene ze záchodové mísy pomůže kupodivu i oblíbený šumivý nápoj Coca Cola. Stačí ji nalít do mísy, případně nanést na povrch emailu rozprašovačem a nechat působit přes noc. Nakonec toaletu jen spláchnete a záhy bude po vodním kameni a usazeninách. Vsadit samozřejmě můžete i na kupované prostředky, zaměřte se však spíš na ty ekologičtější. K dezinfekci povrchů toalety pak samozřejmě použijte k tomu určené přípravky, které jsou certifikované a na obalu výrobce deklaruje skutečně účinnost hubení mikroorganismů až z 99,9 procent.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články