Jak nejlépe vyčistit žehličku a obnovit její funkčnost i prodloužit životnost

                   

Která žena by to neznala. Jedná žehlení bytostně nesnáší, druhá ho považuje za skvělý relax například u sledování televize. Žehlička by ale měla být v perfektním stavu, aby vám oblečení spíše nezničila. Je tedy vhodné žehličku čas od času pořádně vyčistit. Použít můžete produkty zakoupené v drogerii a určené přímo na žehličky, pomoci si můžete ale i domácími triky. 

Co z domácnosti použít na vyčištění žehličky 

Jako první vás musí napadnout jedlá soda. Pokud smícháte dvě lžíce sody s vodou. Vytvořte hustou pastu a tou natřete celou žehlicí plochu žehličky. Pomocí si můžete kartáčem na vlasy nebo stačí prsty. Ještě než začnete žehlit košili čistou žehličkou, zkuste její funkci na nějaký starší košili. Tím se dokončí proces správného čištění a odstraní se tím zbytky, ale nedojde k poškození vašich oblíbených kousků oblečení.

Dalším oblíbeným trikem je použití zubní pasty. Také tou dosáhnete dokonalé čistoty. Stačí pastu nanést na spodní část žehličky, pečlivě ji vydrhnout a nechat být. Později žehlicí část otřete čistým a suchým hadříkem. Po zapnutí žehličky ji nechte několik minut vypařit.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Pomohou noviny nebo prací prášek 

Sůl je součástí každé domácnosti a je také skvělým pomocníkem v boji proti korozi. Sůl dejte do suchého hadříku a zapněte žehličku. Když je horká, otřete žehlicí plochu hadříkem, dokud nezmizí všechny nečistoty. 

Prací prášek smíchejte s horkou vodou, do které namočte hadřík a otřete jim základní plochu žehličky. Je to nejlepší řešení pro typy žehliček s nepřilnavou plochou. 

Pokud si všimnete, že se vám základní deska lepí, zkuste trik s novinami. Žehličku nastavte na maximální teplotu, ale bez vody a vypněte možnost páry. Potom se pusťte do žehlení novin, dokud neuvidíte, že se žehlicí plocha nelepí a žehlička hladce jezdí po papíře. 

iZdroj obrázku: Dreamstime.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články