Jak s pomocí jedlé sody odstranit nežádoucí brouky a mravence za zahrady. Unikátní návod bez použití chemie

                   

Mezi časté obyvatele zahrad patří mravenci, kteří si často pro své mraveniště vyberou nejméně vhodné stanoviště. Mohou se tak zabydlet o cenné rostliny či keříku, kde je jejich přítomnost nežádoucí. A co dělat v takovém případě? Nemusíte je nutně hubit ani používat žádnou drastickou chemii, protože je můžete odradit i s použitím obyčejné jedlé sody.

Vytvořte odpuzující přípravek z jedlé sody

  • Jedlá soda 500 gramů
  • 10 litrů vody
  • Vhodná nádoba pro promíchání
  • Plastová lahev s dírkami ve víčku pro postřik
iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Návod na přípravu

Nejdříve dejte dané množství jedlé sody do vody a nechte rozpustit. Až bude roztok kvalitně rozpuštěný, vezměte připravené plastové lahve a nalijte tekutinu dovnitř. Následně uzavřete víčky, do kterých uděláte několik otvorů podle toho, jak silně chcete roztok aplikovat. Pro slabší aplikaci postačí tři dírky a při snaze o silnější polití udělejte dírek rovnou pět. Pokud máte, můžete využít i starý a nepoužívaný rozprašovač, ale počítejte s tím, že se může poničit.

iZdroj fotografie: Canva
Zdroj fotografie: Canva

Ošetřete půdu, kde se vyskytují mravenci

S takto připraveným roztokem se vydejte na místo, kde vás trápí výskyt mravenců a chcete to změnit. Mraveniště rozkryjte motykou a dovnitř nadávkujte připravený roztok pomocí rozprašovače vytvořeného z plastové lahve s dírkami ve víčku. Ideální dobou pro provádění tohoto ošetření je večer. Do rána totiž mravenci s velkou pravděpodobností zmizí a máte vystaráno i bez drastické a nebezpečné chemie, která není prospěšná pro celé životní prostředí včetně lidského zdraví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články