Víceleté vyhnání mravenců ze zahrady zcela bez chemie. Nejlépe působí prastaré techniky zkušených předků

                   

Mravenci nejsou na zahradě leckdy příliš vítanými hosty. Mají tu sice svou nezastupitelnou funkci, ale když se kvůli nim nemůžete těšit z úrody malin, anebo vás otravují při každém pikniku, pak je jejich nepřítomnost jistě nežádoucí. Naučte se je proto vyhnat osvědčenými způsoby tak, aby se už nikdy nevrátili.

Jak použít ocet na mravence

Nejjednodušší kombinací je použití octa a soli. Mraveniště je nejdříve nutné hojně posypat solí a poté zalít octem. Stačí jedno nebo dvě opakování a mravenci se odstěhují. Toto řešení však zároveň zničí i rostliny v okolí, takže si musíte dobře rozmyslet, kde a jak ho chcete uplatňovat. Naštěstí existují i jiné způsoby.

Kávová sedlina na mravence

Pomáhá také posypání mraveniště obyčejnou kávovou sedlinou. Sedlinu (bez cukru) je možné sbírat, sušit a poté ukládat do uzavřených sáčků. Poté s ní v případě potřeby posypte cestičky mravenců a máte hotovo. Navíc sedlina funguje i proti slimákům a dalším škůdcům, kteří dokážou zničit vaši úrodu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To však není jediné její použití. Jednoduše vložte sáček mokré sedliny (pootevřený) do lednice a nechte několik hodin působit. Uvidíte, že z lednice zmizí všechny nepříjemné pachy, protože je sedlina jednoduše pohltí. A na ruce můžete použít kávový peeling. Budou bez pachů, měkké a dokonale čisté.

Hašené vápno na mravence

V boji proti mravencům velmi dobře pomáhá hašené vápno, a to především ve chvíli, pokud ho potřebujete použít na malém prostoru. Včelaři ho například aplikují v okolí úlů apod. A jak na to? Jednoduše vápno rozsypte po okolí a následně ho postříkejte vodou. Velmi brzy zjistíte, že jsou mravenci jednoduše pryč.

Bylinky proti mravencům

Okolo míst, kde tyto nevítané návštěvníky nechcete, můžete také vysadit bylinky, které jim jednoduše nevoní. Jde například o mátu (nejlépe peprnou nebo jinou s výrazným mentolovým aroma), petržel, kopr, bazalku, pelyněk, česnek, cibuli, majoránku, kerblík, levanduli nebo aksamitník.

Jaké přírodní prostředky používáte proti mravencům na své zahradě vy?

Zajímá vás, jak se zbavit mravenců, jaké škody způsobují nebo jak na rojící se mravence? Vše potřebné najdete zde
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články